| Sabina_Popescu_2000 a întrebat:

Vreau sa am unghiile ingrijite. Cum arata aceste "unghii ingrijite" in epoca noastra? Trebuie sa folosesc lac de unghii? Am auzit diferite pareri, precum ca arata ingrijite chiar daca NU sunt date cu lac, dar si ca nu conteaza daca te dai cu lac sau nu. As vrea un raspuns cat mai corect si mai "exact" posibil.

Răspuns Câştigător
| Anonimus2k9 a răspuns:

În primul rand termenul " îngrijit " poate fi asociat cu termenul " CURAT ".
NU ÎȚI ROADE UNGHIILE SI NU LE EXFOLIA!

Poți folosi lac de unghii, ulei de argat sau le poți înmuia în zeama de lămâie pentru a le întări.
Dacă nu vrei sa iti dai unghiile cu lac nu înseamnă ca nu le ai îngrijite cu toate ca lacul da un luciu și un aspect mult mai îngrijit.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lacul de unghii protejeaza unghia deci poti sa-l folosesti dar daca le ai tari si nu ai probleme cu ele poti sa-ti iei o pila speciala pentru a le da luciu. happy

| Dayana1900 a răspuns:

Pai eu sunt de părere ca e suficient și dacă le dai o formă frumoasă și eventual un pic de întăritor