| Frrramboise a întrebat:

As vrea sa slabesc, in zona coapselor, si la burtica happyce exercitii ar trebui sa fac, sau... ce alimente ar trebui sa evit, sau cate calorii /zi, sau ce cantitate de lichide, etc, etc!
ajutati-ma, vreau sa slabesc cat mai repede!
multumesc anticipat! :*

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Important este să înveți să mănânci.
Exerciții fizice zilnice: urcatul și coborâtul scărilor în ritm alert, fandări, genoflexiuni, steper, abdomene, etc. timp de o oră progresiv.
Alimente permise: fructe și legume proaspete, pâine, cereale, paste, orez toate integrale; carne slabă de pui-vită-pește-curcan (fript, fiert, înăbușit), ulei de măsline, ceaiuri depurative (soc, păpădie, traista ciobanului, salvie, fenicul, etc.), lactate și brânzeturi degresate, ouă, miere naturală de albine, ciocolată amăruie (1-2 tablete pe săptămână), prăjituri dietetice de casă, sucuri naturale făcute tot în casă (fresh, nu siropuri), înghețată dietetică, alune-fistic-nuci (consumate moderat pentru că sunt bombe calorice dar conțin uleiuri volatile și colesterol sănătos), etc.
Cu plăcere.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| iuli a răspuns:

Intra pe www.slabute.ro
Calculeaza aici de cate calori ai nevoie pentru a slabi sanatos. Creaza-ti singura o dieta incadrandu-te in numarul de calori sugerate pentru a slabi 0. 5kg pe saptamana. Intra si la sectiunea sport pentru a vedea cate calori pierzi facand un anumit sport.
Nu e nevoie sa te infometezi pentru a slabi.
Daca ai nevoie de mai multe detalii trimite-mi un mesaj.

Cele mai recomandate exercitii pentru ceea ce vrei tu sunt abdomenele.

| adamari a răspuns:

Http://forum.slabute.ro/ asta iti recomand si eu ca si Iuli, poti intra cu incrdere ca vei reusi.Vei gasi pe langa o multime de diete din care sa iti alegi tu, si filmulete cu sporturi care mai de care mai antrenante si ffff bune pentru slabit, gen tae-bo, zumba, start walking si multe altele...+calculatorul de calorii.Bafta!

| Alina_3148 a răspuns:

Eu folosesc de 4 luni regimul disociat, sunt foarte multumita
Uite un site cu acest regim : http://dieta.ele.ro/Slabire/Regimul-disociat-de-la-A-la-Z_--a463.html

Pt. sport... poti sa practici exercitiile lui Cindy Crawford- Workout...sunt foarte bune si te ajuta in zonele in care ai tu nevoie : coapse si burtica :)

http://www.youtube.com/watch?v=Zz7sMcagLSw

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU poti slabi localizat. Ca sa trebuiasca sa slabesti trebuie sa mananci in jur de 1800 calorii pentru ca esti fata si sa alergi. Corpul decide de unde sa ia grasimea si in general grasimea de pe abdomen se duce ultima. Degeaba faci abdomene daca ai grasime pe el nu te ajuta. Apa trebuie sa bei 3 litrii pe zi excluzand alte lichide(gen ai mancat o supa). Sper ca ti-am fost de folos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai chef sa iesi afara poti alerga prin casa incet ca un fel de joc de glezna iti pui si o centura, costa cam 5 lei max 10 si transpiri f mult nici nu obosesti eu am incercat functioneaza

Incearca sa faci 30 de abdomene dimineata...

| trilulilu_6197 a răspuns:

Deci iti dau cateva sfaturi foarte folositoare, care merg si la mine.
In primul rand iti trebuie un sport, acum ca e vara poti alege inotul. sau daca nu. handbalul [eu asta fac].
Apoi trebuia sa bei o cana de apa sau 2 cu un sfert de ora inainte sa mananci. Iti va mai taia din pofta de mancare.
Apoi trebuie sa faci exercitii seara, obligatoriu, si trebuie sa faci si in timpul zilei. De preferat abdomene, flotari, extensii, genofleziuni. Abdomene pentru burtica. Flotari pentru brate si sani, extensii pentru spate si fese, iar genoflexiuni pentru picioare.
Incearca sa eviti grasimile, iar acum ca tot e vara, manca multe fructe si legume.
Daca vrei idul meu trimite-mi un mesaj.