| CarlaAnneMihaela a întrebat:

Aş vrea şi eu să încep cu machiatul. Şi nu prea ştiu multe despre asta, aşa că aş avea nevoie de ajutor. Cam ce fond de ten, corector, iluminator, blush, pudră folosiţi? Desigur, nu aş vrea să se ducă tot când transpir. Sau există canale de youtube care postează despre cea ce mă interesează pe mine acum? Până acum foloseam doar fond de ten happy fundă

Răspuns Câştigător
| Rebeca22222 a răspuns:

Ca si fond de ten recomand din toata inima Farmasi - Stay Matte (daca ai tenul normal, mixt, gras sau chiar acneic, pentru ca acopera foarte, foarte bine ). Se intinde foarte usor, tenul ramane mat si are un pret foarte mic pentru calitatea lui (eu am dat in jur de 13 lei pe el). In schimb daca ai tenul uscat, fondul asta de ten nu prea o sa te ajute, asa ca iti recomand un BB cream (are rolul de a hidrata tenul si de a ascunde micile imperfectiuni ale acestuia). Pana acum cel mai bun mi s-a parut cel de la Rimmel London 9 in 1 cu SPF 25. :d
Pudra - eu folosesc pudra de la Lady's - Isabelle Dupont. La fel, foarte buna, foarte ieftina si laudata de toata lumea de pe youtube, bloguri etc.
Corector - pentru cearcane incearca de la Maybelline corectorul Dream Lumitouch, iar pentru cosuri, pete, roseata etc. incearca corectorul de la MAC.
Iluminator - Mac sau Too Faced - Candlelight
Blush - Eu am un blush foarte bun de la Miss Sporty pe care il folosesc de foarte mult timp si inca nu m-am saturat de el. Se numeste Ohh..Blushed again (al meu e in nuanta 006 Flirtatious) Tot ca blush ai putea incerca si Flormar, am auzit ca e foarte bun, insa eu nu l-am incercat pentru ca nu am stand in oras. sad
Sper ca te-am ajutat! Pupici! :*

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Incearca si vezi aici,
http://www.one.ro/......j-10125020
Te pup!

| adrianamara a răspuns:

Pai alege-ti un fon de ten care sa ti se poriveasca (depinde ce fel de ten ai ca normal ca daca ai ten gras nu mai folosesti fon de ten pe baza de ulei) o pudra culoarea potrivita si sa ai doua blush-ri unul bronzant si unul iluminator!

| Wallsal a răspuns:

Exista Canale-Eu stiu doar un canal
LadyDyvine-http://www.youtube.com/user/LadyDyvine/videos