| anonim_4396 a întrebat:

Ash dori sa slabesc cu vreo 10 kg, dar nu stiu cum s-o fac. Doresc sa am multe haine, dar cum... sad. Puteti sa-mi sugerati ceva idei?

4 răspunsuri:
| den a răspuns:

Pai.in primul rand nu te gandi ca esti grasa. uitate in oglinda si spuneti ca azi arati bine. dupa trebuie sa renunti la prajeli, paine, dulciuri, sucuri. daca ai timp practica si putin sport sau uitate pe net dupa ce dai cateva kg jos la exercitii pentru tonifiere pentru. ca este posibil sa ti se lase pielea. si alegi o zi de exemplu duminica cand ai voie sa mananci dulciuri sau mancarea ta preferata. cel mai bine e sa mananci putin si des. bafta!

| gigiro a răspuns:

Miscare, fructe, legume, iaurt, branza proaspata, ceai depurativ, dans. Incearca sa nu mananci pana simti ca nu mai poti. Slabitul incepe in creier, asa ca poti sa-i comanzi lucrul acesta. Spune-i draga eu vreau sa slabesc, lasa-ma cu foamea in pace.Nu e o gluma, dar cand ai multa treaba, cand esti in continua miscare si activitate, nu mai ai chef de mancat. Dar poate ca esti slaba si ai tu vreo idee fixa, cine stie. Daca ai probleme mai grave, ai fost la medicul endocrinolog?

| MonicutZZa a răspuns:

10 kilograme inseamna ceva! Se poate, dar e foarte posibil sa-i faci rau corpului tau. Ma rog, cred ca ai mai auzit de-astea si nu le vei lua in considerare, nici eu nu le luam in considerare cand am incercat sa slabesc.
Mananca mai putin, injumatateste fiecare portie si ordona-ti sa nu mananci mai mult decat ti-ai propus! Nu manca mai mult de felie de paine la fiecare masa. Mananca cat mai putine dulciuri si incearca sa le inlocuiesti cu fructe sau compot. Eu am reusit sa trec peste dulciuri (nu si peste ciocolata, o iubesc prea mult) mancand compot de mere. Era mult mai dulce si mai sanatos happy.
De asemenea, eu am incercat sa slabesc cu apa, am ajuns spre sfarsit sa beau 5 litri de apa pe zi si m-a ajutat foarte mult, nu doar in slabit, ci si in hidratare si toate celelalte. Bea de fiecare data cand treci pe langa o sticla de apa, bea mereu TOT paharul si creste zilnic portia de apa.
Incearca si cu masaj, da foarte multe rezultate daca faci aproximativ 30 de minute de masaj in 3 serii pe zi.
De asemenea, sport, foarte mult sport. Eu am facut doar abdomene, altceva nu pot sa fac. Cresti o data la 2 zile portia de abdomene. Eu am crescut de la 20 pe zi la 100. Si m-a ajtat foarte mult.
Incearca sa mergi doar in pas grabit, fa plimbari dese. Nu iti cer sa alergi, ca eu nu am facut-o, mi-era sila.
Eu am slabit vreo 7-8 kilograme folosind ce am scris mai sus in cateva luni. De prin septembrie pana in ianuarie. Acum am si mai putin pentru ca m-am operat de apendicita.
Succes la slabit!
Sa imi spui rezultatele, daca ti cont de ce am spus!
Pupici!

| Dj Boalca a răspuns:

Iesi la alergat macar 30 de minute in fiecare zi... poti sa slabesti si 1 kg pe zi.incearca sa ai o viata cat mai activa