| ramona_5587 a întrebat:

Ati auzit de tratamentul pentru gene cu ulei de ricin sau ulei de masline? care e mai bun?

Răspuns Câştigător
| .... a răspuns:

Gene mai lungi - Pentru cele care isi doresc gene mai lungi, salvarea este tot uleiul de ricin. Se aplica pe gene in fiecare seara inainte de culcare, iar a doua zi de dimineata se spala cu grjia fata. Dupa circa o luna, vom remarca rezultatele uimitoare. Metoda este testata si o puteti aplica cu incredere. Pentru usurinta, puteti folosi o periute de la o mascara mai veche pentru a aplica uleiul pe gene.Vezi mai multe aici http://sanatate.ele.ro/Uleiul-de-ricin-intrebuintari_--a5899.html

8 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Eu stiam ca e pentru sprancene, cel mai indicat e cel de ricin...

mlm
| mlm a răspuns:

Ambele sint la fel de bune.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cel de ricin.

| mirajevents a răspuns:

Uleiul de ricinwinking

| alexam a răspuns:

Pentru gene se foloseste uleiul de ricin. Uleiul de masline e bun pentru tenul normal sau uscat. Poti sa mai cauti informatii legat de utilizarile celor 2 tipuri de ulei, dar stiu ca cel de ricin este bun pentru gene. In revista Formula AS mai scrie de obicei despre asa ceva... big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de ricin este foarte benefic, atat pentru par, gene sisprencene cat si pentru unghii! Genele o sa-ti creasca mai dese si mai lungi! La mine a dat rezultate si sunt foarte multumita! Sa sti ca uleiul de ricin are si efect laxativ, deci se poate administra si pe cale orala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel de ricin
folosesc si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de ricin e ma bun