| LorenaAnca a întrebat:

Atunci cand te epilezi cu lama, trebuie ca pielea piciorului sa fie uscata sau uda?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Pielea trebuie să fie udă.
Îţi recomand să aplici mai întâi săpun, gel de duş sau spumă de ras pentru a nu te irita.
Pa-pa.

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Umedă.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De obicei, se aplica un gel special.

| 1Q a răspuns:

Trebuie sa fie uda pentru o epilare mai usoara si pentru a nu te taia, iti recomand sa aplici o spuma de ras pentru a indeparta mai bine tot parul, insa iti dau un sfat cu lama iti creste repede inapoi mai bine dai cu ceara de tine vreo 2-3 luni
bft

| Laurretta a răspuns:

Udă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi si uscata si uda, cand e uscata parul creste mai greu, dar trebuie sa te dai neaparat cu crema dupa epilare, te speli pe locul epilat si dai crema

| Birlik65 a răspuns:

Ocoleste lama si mai bine ia-ti crema de epilat in cel mai rau caz, cu lama o sa-ti creasca parul pe picioare de o sa-l impletesti!

| Shimonakatokka a răspuns (pentru Birlik65):

Asa este...am experienta de la sorumea rolling on the floor

| Sofia08 a răspuns:

Cel mai bine e sa fie uda, nu te irita atit de tare

| Anne07 a răspuns:

Normal sa fie uda, fiindca astfel te iriti!happy

| Chirita_Paul_1994 a răspuns:

Uda trebuie sa fie pielea pentru a nu te irita