| albaKiara a întrebat:

Avand in vedere ca de luni 29 tin post toata saptamana si incep si dieta mea si ca am toata casa plina de lazi cu mere cumparate de mama mea,m-am gandit sa mananc numai mere, toate zilele! Pana imi ies merele pe nas! Ar fi bine nu? Merele sunt sanatoase si sunt bune si pentru post!

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sunt bune dar nu poti manca zilnic numai mere pentru ca o ia razna stomacul tau

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Da,poti manca, insa nu prea multe, altfel vei fi balonata, te vei simti naspa.Crede-ma stiu din propria experienta.laughing

| Meowww a răspuns:

Merele sunt sanatoase, dar nu sunt bune in exces, pentru ca ele contin fructoza. Daca as fi in locul tau, as manca doar unul pe zi.

| albaKiara explică (pentru Meowww):

Fructoza ingrasa?

| Meowww a răspuns (pentru albaKiara):

Nu, nu cred, dar nu e buna in exces. big grin

| albaKiara explică (pentru Meowww):

Ah bun big grin ma gandeam ca ingrasa! O sa incerc si alte fructe si legume.

| Meowww a răspuns (pentru albaKiara):

Da, dar nu manca NUMAI fructe. Asa e bine.