| TsunamiiiYay a întrebat:

Avon sau oriflame? Si de ce?

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Deci la Avon is mai ieftine si de proasta calitate, in afara de parfumuri, nu apa de toaleta! Si creioane! Restul is de proasta calitate, fata de Oriflame!
Oriflame ii de mai buna calitate, fata de Avon, dar sunt mai scumpe toate.
Cel mai bine ii la Yves Rocher - sunt preturi de Oriflame, dar calitatea ii 100% pentru ca is produse frantuzesti care nici nu sunt fabricate expre pentru Romania, ci pentru orice locatie! Produsele lor, am constatat ca sunt cele mai bune. Am avut de suferit destul pana am aflat ce si cum sta treaba.

Dar daca trebuie sa alegi unde sa fi reprezentant, de la Avon ai mult mai multe oferte mai ieftine, daca esti reprezentant la produse ok, adica la parfumuri, mai ales + geluri de baie.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Niciuna, dar daca trebuie totusi ales, Oriflame

| Violleta2022 a răspuns:

Nici una! Amandoua sunt calitate foarte proasta facute special pentru saraci, de care nu le pasa daca-si strica fata sau pielea.
Daca te pretuiesti, cauta ceva bun calitativ, din magazin.

| BlackRaven45 a răspuns:

Avon e mai ieftin si mai la indemana. Putini reprezentanti Oriflame am intalnit. In schimb reprezentanti Avon gasesti la tot pasul. Oriflame, intr-adevar, are produse mai de calitate insa ceva mai scumpe

| AlMaDi a răspuns:

Si una si alta, pentru ca ce gasesc intr-una nu gasesc in cealalta.

| dd17 a răspuns:

Oriflame, sunt mai calitative