| blue95 a întrebat:

Azi m-am pensat prima data la un salon. M-a penstat super bine.insa cred ca imi va fi greu sa le intretin. Aveam sprancenele groase, acum le am subtiri, si ce ma nelinisteste pe mine e ca cea de la salon, ca sa mi le egaleze, a taiat dintr-o spranceana cu foarfeca.Si asa trebuie sa fac si eu, insa nu stiu cand si cum. Mi-e teama. Ce ma sfatuiti?straight face

8 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ti se faca pensarea la aceeeasi cosmeticiana, asta in cazul in care nu sti.Decat sa-ti strici forma pe care o ai acum, mai bine mergi in continuare la salon.Bafta!

| Baby a răspuns:

Pai sa nu ti le tunzi tu. Numai sa iei firele de pe langa care depasesc conturul pe care ti l-a dat ea si sa iti faci programare odata pe luna sa te duci la ea sa ti-le tunda. Nu o sa te descurci, iti zic eu, e destul de greu. Si dct sa te gresesti, mai bine te lasi pe mana ei. o sa iti ia probabil 5 lei, daca te duci de mai multe ori poate te face si pe gratis.happy
:*

| piciuk a răspuns:

Poti continua sa te pensezi la salon.pentru 10 lei la 3 saptamani se merita sa ai sprancene frumoase si ingrijite

| BeibiiX a răspuns:

Stai linistita:* si mie ii taie cu foarfeca big grin si eu nu le am chiar foarte foarte groase:-p asa se face sa fie forma mai frumoasabatting eyelashes dar nu trebuie sa-ti faci grijihee hee tu nu trebuie sa-ti tai din ele neaparat daca nu te incurca la nimic. dar poti sa-ti tai din ele eventual daca firu de sparanceana ee prea lung si tai putin din el:p nu exista un anume taiat din fire doar ca la cosmetica au mai multe ustensilehappy si de aia pare mai complexbatting eyelashes

| ShyGirl a răspuns:

Pai daca tu nu te pricepi si nu mai vrei sa mergi la salon, ai putea sa ti rogi mama/o prietena care se pricepe sa te ajute. 1 data de 2 ori pana cand te vei invata. Bafta!kiss

| Ally_4857 a răspuns:

Sprancele, uneori, trebuiesc tunse.
Daca nu crezi ca te poti descurca mai du-te la salon si cu incetu vei capata curaj sa ti le tunzi singura.
Si mie imi era teama la inceput sa nu gresesc si sa se vada oribil.
Succes:*

| carmen_8268 a răspuns:

Pai.cand te pensezi. te pensezi mai intai cu pensetea in partea din spate, cea lunga, iar cand ajungi in fata... unde la majoritatea fetelor este "stufaris" le tai in varf, unde sunt mai lungi decat ar trebui, si cam atat. Fundaaa? :*:*:*:*:*:*

| CybeRAthlete a răspuns:

Daca la pret esti multumita de rezultate, continua cu salonul.
bafta