| cristi202 a întrebat:

Baieti, ce ati alege dintre doua fete: pe una care sa fie cu o coafura super, machiata, aranjata la tinuta dupa ultimul "racnet" al modei, dar sa fie "stearsa", fara personalitate, sau pe una care sa stie sa zimbeasca, sa se faca placuta, sa te cucereasca cu privirea ei plina de inteles, sa te binedispuna, dar care sa fie naturala, nearanjata?
Fetelor, luati seama la ce vor zice baietii aici!

Răspuns Câştigător
| Alexa_3478 a răspuns:

Eu personal, chiar daca sunt fata, as putea alege cu usurinta!
Nu trebuie sa o prietena care sa fie miss popularitate si care sa nu aiba personalitate!
"Partenera" oricui este cineva cu care te intelegi bine, care te binedispune; chiar daca nu este foarte aranjata, prin felul ei de a fi ea poate cucerii foarte usor!

Acum depinde de ce vrei tu, vrei o prietena cu care sa te intelegi si sa fi foarte fericit sau vrei o prietena mai mult de "fatada", pentru ati "impresiona" prietenii?

Raspunsul cred ca ar fi evident nu?
:*

34 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Ce femeie ar renunta la trusa de machiaj? Chiar si femeia care se crede naturala, tot isi coloreaza fata putinhee heeEu zic sa fim realisti, multi barbati isi doresc langa ei o femeie cocheta(aranjata).
Observ ca, nu au fost multi baieti pe aici sa dea un raspuns concret, dar se subintelege ce-si dorescbig grin

| BRoxana a răspuns:

Fratee, fiti realisti, ce draci, cine nu ar alege prima optiunechatterbox pentru ca oricat de naturaala si frumoasa ar fi daca vedeti o tipa "buna" chit ca e machiata chit ca nu sunteti =p~ Deci ideea de frumusete si machiaj, fratilor, eu zic ca nu poti fii frumoasa daca nu esti frumoasa de la mama natura pentru ca oricat machiaj ti-ai baga esti ugly, ideea nu e asta ideea e ca nu o sa vezi fata, oricat de fotomodel ar fi si cat de perfecta ar fi intr-o dimineata d'aia naspa, pentru ca toti avem cearcane, chestii stuff, pe care acum avem ocazia sa le acoperim cu diferite chestii, dimineata orice fata nu arata asa bine ca in timpul zilei, ca sa fii machiata nu trebuie neaparat sa "ai ceva de ascuns" in sensul de sub machiaj se ascunde o urataa I don't want to see, sunt o gramada de fete frumoase care se machiaza mai mult sau mai putin thinking depinde de gusturile fiecarei fetee... e chestie de personalitatea fiecaruia si in ziua de astazi nu stiu ce fata la 14 ani nu si-a dat cu rimel macar odata GOD IE NORMAL suntem o generatie ciudata, suntem o generatie ok, de ce sa mintim aiurea pentru ca fiecare o sa zica a 2a bla bla bla na EU ALEG PRIMA VARIANTA nea pentru ca sa fii racnet nu inseamna sa fii fitoasa, fara cap, nesimtita, idioatathinking si va asiguri ca toti d'aici in fata faptului ar fi ales prima variantathinking e omeneste, take care

| LoveForShania a răspuns:

Ei bine prima ta varianta = o pitipoanca.
Deci un baiat de asta D&G care se parfumeaza tare si se imbraca de firma poti fi sigur ca ar alege prima varianta. Dar un baiat rafinat, inteligent, cu un scop in viata (unii traiesc degeaba fara suparare), pot intelege ca o fata draguta, naturala, care are un zambet frumos...
Iti spun din propria experienta si a multora (specialisti in frumusete), poti fi cea mai frumoasa femeie din lume, sa ai cel mai sexy corp, dar daca ai niste dinti galbeni in toate pozitiile poti fi sigura ca doar cand stai cu gura inchisa esti admirata.

| Cσσкiє a răspuns:

Pe cea care ştie să se facă plăcută, normal. Sufletul contează, nu machiajul şi poşete de la nu ştiu care firmă. happy.

| lays a răspuns:

Ha.iti zic ei, o vor alege pe cea de-a 2-a doar asa ca "da bine"! cand aud toti barbatii ca zic ca iubita lor trebuie sa fie naturala ma apuca crizele.pentru ca ei saliveaza dupa unele gen bianca, gina pistol sau mai stiu eu ce "plastic". ipocriti!

| Maya. a răspuns:

Normal ca al doilea tip de fata as alege daca as fi baiat.desi in ziua de azi, cred ca majoritatea baietilor ar alege`o pe prima.pentru ca na`, trebuie` sa aiba langa ei un trofeu, nu o persoana.nu zic ca toti trebuie sa fie asa.winking

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Chiar daca sunt fata voi raspunde la intrebarea ta. Daca as fii baiat cu siguranta as alege a doua varianta.De ce? Pt o relatie serioasa iti trebuie o fata cu personalitate, nu una doar cu machiaj pe ea.Desigur conteaza si aspectul, chiar daca baieti ce au raspuns au zis a doua varianta in sinea lor ziceau "da pe naiba as alege`o". fetelor imi pare rau ca va dezamagesc dar asa sunt "majoritatea" prima oara conteaza aspectul. Desigur exista si mici exceptii. Dar hai te rog de ce sa ne mintim siguri, baieti de mai jos nu stiu cat de sincer au raspuns...happy

| ForbiddenLove a răspuns:

Fanta chiar are dreptate...

| adriangabor92 a răspuns:

Pe una care sa stie sa zimbeasca, sa se faca placuta, sa te cucereasca cu privirea ei plina de inteles, sa te binedispuna, dar care sa fie naturala, nearanjata

| antonia09 a răspuns:

Ideal ar fi sa gasesti persoana potrivita caracterului tau, nu sa te iei dupa ceea ce exprima prin machiaj, coafura sau vestimentatie.
Aceste lucruri sunt doar de decor, important este cum gandeste si cum stie sa te faca sa te simti bine.

| JackieSue a răspuns:

Sa-ti zic variantele:

1. O urata + personalitate super+ nemachiata= putini baieti o sa se uite la ea pentru ca n-o sa se apropie prea mult de ea daca nu place privirii (evident).
2. O urata + machiata + personalitate super= o sa se uite baietii la ea, pentru ca fardul infrumuseteaza si o sa dea dovada ca-i pasa de aspect
3. O urata + personalitate naspa+ nemachiata= NIMENI nu se apropie de ea
4. O urata +personalitate naspa +machiata = PITIPOANCA
5. O draguta +personalitate super + nemachiata = atrage persoanele doar ca sa-i fie prieteni, nu si iubiti, pentru ca baiatul cand iese cu o fata vrea sa se mandreasca cu ea, nu? Adica, na, va place cand vedeti fete cochete, nu?
6. O draguta+personalitate super+machiata=baietii se uita la ea, fardul o face sa "straluceasca"... daca intelegeti
7. O draguta+ personalitate naspa+ nemachiata=da impresia de fata respingatoare, rece
8. O draguta + personalitate naspa +machiata= este genul de fata populara, care doar se joaca cu baietii, desi daca arata bine sunt sigura ca ei ar fi cu ea ca sa arate ce fata frumoasa au la brat

Trageti voi concluziile. :-)

| Daviiiiiid a răspuns:

Nu stiu.Intr-un fel as alege-o pe cea care nu arata asa de bine deoarece nu frumusetea e totul. asa esti bun la suflet te aprecieaza lumea si nu isi mai dau seama la cat de urata esti. dar mi-ar place si cea frumoasa dar sa nu fie grea de cap happy

| dhraqull a răspuns:

Eu daca as fi baiat as alege-o pe a doua, ca daca e pana acolo poate sa se aranjeze si ea.

| CosteaVlad a răspuns:

Categoric a doua variantă.
Dar chiar şi faptul că "ştie să zâmbească, să se facă plăcută, să te cucerească cu privirea" sunt tot aspecte relativ exterioare. Eu cel mai mult mă axez pe caracter, pe temperament, pe felul de a fi.
Pornind astfel de la expresia "Nu haina-l face pe om", personal pot spune că ceea ce contează cel mai mult este frumuseţea interioară, acel aspect pe care nu îl poţi vedea decât în momentul când începi să cunoşti cu adevărat o persoană, iar acea frumuseţe pe care o descoperi te poate face de infinit de ori mai fericit decât orice alt tip de "frumuseţe" pe plan exterior. Ţin să spun cu această ocazie faptul că eu unul cunosc foarte puţine fete pe care le apreciez în adevăratul sens al cuvântului, fete pe care nu nu le-am văzut absolut nicio dată să aibă vreo figură pe cap, modeste, sincere, seriooase, în prezenţa cărora te simţi extraordinar, chiar dacă este vorba doar de o prietenie amicală.
Aşadar eu sunt şi voi rămâne de părere că ceea ce este în interior contează.
O seară frumoasă!

| Dannyjj a răspuns:

Pai ai si dat raspunsul,
Cea care te cucreste cu privirea ei plina de inteles(a doua fata), care este plina de viata, nu conteaza imbracamintea, machiajul, personalitate sa aiba ca haine si machiaje se pot cumparawinking

| Sua a răspuns:

A 2 -a varianta

| zizibela a răspuns:

Multee raspunsuri laughing dar eu cred ca nici un baiat care se repecta cat de cat nu se uita la o fata doar pentru personaliltatea si privirea ei happy prima impresie conteaza mereu apoi descoperi carcterul happy in prespeciva mea o fata ar trebuia sa se ingrijeasca, sa fie curata, sa faca sport, sa tina cont si cum se imbraca, dar sa aiba si personaliltate, sarm si sa stie sa se faca placuta! Eu zic ca nu e greu sa raspecti cat de cat regulile astea! Eu asta incerc sa fac si zic ca sunt mult mai respectata si decat primul model de fata si de cat cel de-al doileahappy! Undeva la mijloc e IDEAL!:*

| Anonoim a răspuns:

Sincer variata din mijloc happy nici prea nici prea parerea mea

| fabiola a răspuns:

Una vor zice, dar privirea stiu eu unde se opreste!

| pauladrian a răspuns:

A 2-a varianta.

| Ingerasull99 a răspuns:

Pe cea care te face inteles, o singura data am ales gresit si mi-a parut rau!

| hackey a răspuns:

Toti o sa spuna a 2 a 2 a2!
Daca esti urata ca muma padurii poate sa fie cat vrea de inteligenta, sa se faca placuta si personalitate.
Primul lucru pe care il vedem la o femeie ii aspectul fizic! (sa lasam ca o iubesc pentru personalitatea ei)

| ☣ JoHNnY ☣ a răspuns:

Mie imi plac mai mult fetele dragute fara machiaj, naturale fat de cele cu machiaj de care nu stii ce urata se ascunde sub vopsele.

| Katy_8817 a răspuns:

Al doilea raspuns il dau majoritatea, dar oare este adevarat? in viata de zi cu zi nu este chiar asa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima varianta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt fata. dupa parerea mea multi baieti din ziua de azi sunt inebuniti dupa "ambalaje".happy Desi arata bine, nimic de zis ...tot as alege fata care are o inima buna si un suflet curat, o personalitate puternica, nu in ultimul rand fata care stie sa se faca placuta stie sa iubeasca happy Mereu fetele simple vor sti sa iubeasca complicat, in sensul ca sunt demne de a iubii cum alte fete n-ar putea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer... prefer o fata cu personalitate, Frumusetea e trecatoare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca asi alege una cea care e naturala casa fi o fata nu trebuie sa ai detoate tresa fi u insasi

| Editocroci a răspuns:

Chiar nu iau seama. Contează cum mă simt eu bine nu părerea unor necunoscuți.