| yo4ever a întrebat:

a folosit cineva miere si scortisoara pentru cosuri? daca da a avut efect? si in cat timp ati scapt de ele? mutzumesc anticipat:*

Răspuns Câştigător
| veveroi a răspuns:

Miere simpla nu am folosit niciodata dar am folosit in combinatie cu argila si lamaie si mi se pare foarte buna.iti lasa pielea catifelata si foarte curata.
de scortisoara nici n-am auzit macar.
dar eu una iti recomand din toata inima mastile facute de tine acasa.pentru ca aceste creme de pe piata nu corespund oricarui tip de ten si nu ma refer la gras/uscat/mixt.pentru ca o crema poate scapa pe cineva de cosuri si pe tine nu.sau te poate scapa dar te poate face dependenta astfel incat daca renunti vei avea si mai rau.

exista tratamanetele cu argila. timp de o saptamana in fiecare seara argila amestecata cu apa minerala 15-20 de minute.argila este foarte ieftina si o gasesti la orice magazin : http://www.kudika.ro/articol/frumusete/3905/Argila-pentru-ten.html
eu una am incercat asta si sunt foarte multumita de rezultate
sper ca ti-am fost de ajutor
bafta! ai grija de tine!

4 răspunsuri:
| lays a răspuns:

Hey, faci prajituribig grin? glumesc. mierea din cate stiu catifeleaza, dar scortisoara nu cred ca are vreun beneficiubig grin.stiu ca se foloseste pentru crampe, la rinichi, pentru raceala.am auzit si de masti pentru fata dar nu as incerca!

| Alexa_3478 a răspuns:

Nu am folosit dar am auzit ca este foarte bun!
http://www.antena3.ro/......97892.html

Funda?;;):x

| Yollanda;x a răspuns:

Nu scapi de cosuri cu miere si de astea, eu iti recomand un antibiotic de la farmacie care face minuni; se numeste Tetraciclina si costa foarte putin. In 2 saptamani nu am mai avut niciun cos si eram plina pe fata. Sper sa tii cont de sfatul meu. Numai bine.

| DianaAndra1 a răspuns:

Auzi. decat sa te dai cu tot felul de 'alifii' mai bine mergi la farmacie si iti iei BREVOXYL. costa in jur de 30 de lei dar stii sigur ca are efecte bune! Aplici o cantitate mica numai pe cos, lasi sa-ti intre in piele.Pe bune, e foarte bun. Mie mi l-a recomandat dermatologul.
Succes! happy.