| ioana_7101 a întrebat:

acum 2 zile m-am tuns filat. aveam un par foarte des si am cerut sa mi-l rareasca.asa a si facut coafeza. mie imi place cum m-a tuns pentru ca mi-a ramas si lung, insa observ ca nu-mi mai sta la fel de drept. nu vreau sa mi-l indrept cu placa dar atunci ce sa fac? ce sampon sa folosesc? coafeza mi-a recomandat sa folosesc mereu balsam sa-mi repare parul. ce-mi recomandati?

5 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Ai mai multa incredere in tine! Cu siguranta iti sta foarte bine parul! Nu exagera atat! increderea de sine inseamna aprecierea si valorizarea propriei persoane. Mai exact: a avea o atitudine pozitiva - ne apreciem in tot ceea ce facem bun; suntem sigure de calitatile noastre - ne controlam viata si suntem in stare sa facem tot ceea ce dorim.

| gheorghita a răspuns:

E normal. odata ce parul e filat si daca ai un pic de natural in el nu iti mai sta drept. da poti folosii balsam sau masca de par. sau ceva de la nivea era reclama aia la un sampon sau ceva de genu. par drept ce nu necesita placa. cauta in magazin sigur gasesti

| blueeyedgirl a răspuns:

Si eu am parul des si am patit acelasi lucru cand ma tuns mi l-a facut cu placa si apoi dupa ce m-am spalat pe cap ...surpriza! ma rog. Acum folosesc sampon si balsam garnier si sunt foarte bune (ia de oricare numai nu pentru volum)!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am parul des si imi statea groaznic dupa ce m-am tuns.dar am inceput sa folosesc pantene si a inceput sa-mi stea altfel, mai drept. sper sa ti se potriveasca si tie pantene-ul si sa aiba efect.

| mimi_8903 a răspuns:

Dupa ce faci baie foloseste peria si feonul pentru ati indrepta si coafa parul asa cum doresti. Nici eu nu sunt adepta placii. Mai poti folosi creme speciale pentru indreptat parul care le poti gasi la orice magazin de cosmetice.