| Cristina181 a întrebat:

acum ceva timp am incercat sa imi nuantez parul cu nuantator londcolor blond, eu avand parul castaniu. Pe plic scria ca trebuie pus pe parul ud si am facut asa dar nu mi-a iesit nici o culoare. Credeti ca nu am procedat bine sau pur si simplu nu imi poate iesi culoarea? :*

1 răspuns:
| GreenEyesRedLips a răspuns:

Bună! Tind să cred a 2-a variantă.Ca să ajungi la blond de la o culoare inchisă e greu, îți spun din propria experiență.Nu-ți recomand decolorarea dar dacă totuși ai de gând să o faci, să nu te decolorezi des.Eu n-am reușit la inceput cu vopsea să mă fac blondă, e un proces lung dar cu răbdare poți reuși.Incearcă totuși cu o vopsea deși s-ar putea să fii nevoită să repeți procedeul.In cazul in care iți va ieși un blond galben-portocaliu, blondul cenusiu anulează acea tentă. Dacă mai ai nevoie de sfaturi, imi poți scrie.Succes!