| miruna854 a întrebat:

Buna all! As vrea sa-mi creasca unghiile mai repede! Vreau un sfat in legatura cu asta ( si daca tot vreti sa ma ajutati sa fie ceva pe care il pot face cu ce am prin casa ) Vreau raspuns urgenttt!

Răspuns Câştigător
| purplestar9494 a răspuns:

Cel mai bun remediu pentru cresterea unghiilor este uleiul de masline happy iti intareste unghiile si le ajuta sa creasca. Faci un tratament pentru unghii odata la cateva zile:3-4 linguri de ulei de masline caldut(cat suporti tu sa nu fie foarte fierbinte) le pui intr-un castron si iti inmoi unghiile in ele pentru cateva minute. Uleiul de ricin iar este bun pentru intarirea unghiilor(il gasesti la orice plafar si este ieftin)in fiecare seara dupa ce iti dai lacul jos de pe unghii, ti le ungi cu ulei si masezi pentru vreo 10 minute, si trebuie repetat in fiecare seara tratamentul cam pentru vreo luna.Mai stiu un tratament foarte bun:ulei de argan si lamaie(dar uleiul de argan este un pic mai scump, tot la plafar il gasesti), tot la fel intr-un castron amesteci ingredientele si iti inmoi unghiile pentru 15 min, tratamentul trebuie repetat in fiecare seara. Sper sa te ajute ce ti-am recomandat happy

4 răspunsuri:
| DyaNa1337 a răspuns:

Mananca alimente bogate in fier si calciu

| AR1373 a răspuns:

Taie-ti unghiile mai des, iar la un moment dat lasa-le sa creasca(merge).

| AliceCorina13 a răspuns:

Ceva ce ai in casa nu gasesti, dar daca doresti iti poti comanda de la Avon, un fel de lac pentru cresterea unghiilor.
Sper ca te-am ajutat cat de cat! Funda? :*

| cosmeticeladysromania a răspuns:

Incearca ulei de ricin