| Fionix a întrebat:

Buna am 12ani si ma machiez de obicei folocesc creion de ochii rimel si fond de ten intrebarea mea e daca o sa mi se intample cva la fata cosuri sau riduri

4 răspunsuri:
| Idkidk a răspuns:

Salut,

Nu este normal să te machezi la vârsta asta, machiajel sunt chimicale, îţi vei distruge vederea, pielea, tenul, etc...

O zi bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yep.
Şi o să te faci urâtă şi bătrână de tânără.
Hahaha.

| Sase a răspuns:

Mda, sunt sanse mari sa-ti imbatraneasca tenul si sa fie expus la riscuri pentru ca el este foarte sensibil in perioada asta. Foloseste crema BB in loc de fond de ten si demachiaza-te cu un produs special de demachiat in fiecare seara(in niciun caz cu serevtele umede) si nu folosi produse expirate. Daca faci asta, in loc sa arati de 40 de ani la 20, poate ai noroc si arati de 30.

| Fionix explică:

In ce limba vorbiti?