| Andree a întrebat:

Am 13 ani, am 43 de kilograme si 159 cm. Mai trebuie sa slabesc sau sa ma ingras?

23 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

E ok asa
dar intra pe acest site http://calculator-greutate-ideala.host22.com/ si aflii toate detaliile

| danielaxyz a răspuns:

Daca vrei sa fii pe model frantuzesc ar trebui sa ai 49 de kg(adica mai putin cu 10 fata de inaltime)

| Ioana_9117 a răspuns:

Esti ok asa cum esti happy

| zooooza a răspuns:

Am auzit multe persoane care spuneau ca in perioada in care te dezvolti nu e importanta greutatea.
DAR...asta nu inseamna ca trebuie sa ai talia de 100 cm.Aici tine mai mult de sanatatea.

| LovelyKitty2 a răspuns:

Este bine asa

| MoonMuse a răspuns:

Buna =^.^=

Andree, la inaltimea ta tu ar trebui sa ai in jur de 49 kg. Deci ar trebui sa te ingrsi nu sa slabesti. Doar pentru ca prietenele/colegele tale tin o dieta si vor sa slabeasca nu inseamna ca si tu trebuie sa faci la fel. Pentru varsta ta o dieta este extrem de nociva si nu cred ca ti-ai dori sa ai probleme cu metabolismul de pe-acum. Tine minte: originalitatea te face mai atractiva.winking

| AnneMarri a răspuns:

Ar trebui să ai 49 de kg.

| Samarra a răspuns:

Ramai asa cum esti! ai foarte bine pentru varsta ta. incearca sa nu te ingrasi max 45kg pentru inaltimea ta. Crestere placuta *

| Deea_4113 a răspuns:

Woow...nu trebuie nici sa te ingrasi.si nici sa slabestii :O...e super de tine.pff eu am 13 ani si 45 de kg si tot 159-160 am si eu pe acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi pari destul de normala pentru 13 ani! Poti sa mai slabesti vreo 2-3 kg!=)

| KenJi a răspuns:

Sa te inalti cu 4-5 centimetrii. Sa ai undeva la 1.60+

| Florin a răspuns:

Esti perfecta, nu mai trebuie nici sa slabesti, nici sa te ingrasi.big grinbig grinbig grin

| DomGoe a răspuns:

Eu stiu din cate a vorbit mama cu sora mea ca diferenta dintre inaltime si greutate trebuie sa fie 10 ex: 170cm, in jur de70kg deci esti numai bine

| BoGdY13 a răspuns:

Sall si eu am 13 ani si am 4, 6 kg si 163-4 cm dupa mine este binenu trebuie sa te ingrasi pentru ce sa te ingrasi mai bine e sa fi slab decat gras la 13 ani limita de kg este de 40, 9 kg eu ti-as spune sa ramai asa este foarte bine SALUT

| nonamed a răspuns:

Sa slabesti ca la fete diferenta dintre inaltime si greutate ar cam trebui sa fie de 20... dar poate totusi arati bine si asa ca nu te-am vazut ca sa iti zic exact

| rezoitsa a răspuns:

Eu zic ca asa cum esti la varsta ta e foarte ok

| Alex_2488 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic stadiul tau spune ca esti normal(-a)nu esti nici grasa nici slaba.

| Marias_3572 a răspuns:

Nu. Este foarte bine asa.Nici prea slaba, nici prea grasa.Perfect.

| Vlada_5020 a răspuns:

Nu,e chiar asa cum ar trebui sa fie

| AndaLovePurple_4288 a răspuns:

Sa tii ca esti foarte bine pentru varsta ta dar ceva kg in plus nu ar stricawinking Funda?

| dya_6367 a răspuns:

Buna.si eu am tot 13 ani si am 46 de kilograme si 162 de cm.Eu cred ca esti bine pentru inaltimea ta.Nu cred ca ar trebui sa te ingras o sa te ingras pe parcurs.

| alexandru_2075 a răspuns:

Esti bine cum esti

| gabitza05_6379 a răspuns:

Http://calculator-greutate-ideala.host22.com/
Acesta este un site care iti calculeaza gretatea normala si in functie de rezultat iti vei da seama daca trebuie sa slabesti sau sa te ingrasi.Mult noroc!