| deyu121 a întrebat:

Am 14 ani si as vrea sa stiu daca de la aceasta varsta as putea folosi diferite produse de machiaj.De exemplu as vrea sa stiu daca pot folosi fond de ten sau de exemplu un iluminator, etc.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. O sa arati jalnic.
Nu te lua dupa aia de 13 ani ca si-asa nu o duce prea bine capul.
Si eu nu inteleg de ce te-ai machia?
Ce vrei sa ascunzi?
Eu m-am machiat o singura luna(mi-am dat cu putin fond de ten) acum cateva luni fiindca imi iesise pete pete de la niste medicamente si m-am simtit ca dracu.
Mereu sa fii atenta sa nu pui mana, sa vezi daca ploua sau altele.
Plus ca aratam mult mai matura.
Aa, eu am mai mult de 14 ani.
Si sa nu mai zic ca fondul de ten e foarte scump si putin.

| NoNameqed a răspuns:

Da ai putea, eu am 13 ani si ma machiez. Bine dar nu ma dau tot timpul numai la ocazii speciale, acasa la scoala sau in oras nu ma machiez, pentru ca ma simt frumoasa si naturala, cum am spus ai putea dar nu exagera, ai 14 ani, la varsta ta esti foarte frumoasa si naturala nu ai nevoie de toate aceste lucruri acum depinde de fiecare, ai toata viata inainte, gandeste-te daca acum vrei sa folosesti toate aceste lucruri aproape zilnic, neoblnigandu-te nimeni, d-apai la 20 si ceva de ani cand o sa fi nevoita sa folosesti ca sa nu arati ca una de 30 de ani laughing e alegerea ta, doar ca unii baieti sau majoritatea prefera fetele naturale, sau poate cu putin fond de ten si ruj nu prea incarcat. bafta

| noris1998 a răspuns:

Iti strici tenul de la varsta asta, cand inca esti pura si frumoasa de la Dumnezeu si in plus un fond de ten bun este foarte scup...nu ai nevoie de asa ceva, frumusetea adevarata vine din interior si nu are rost sa iti strici tenul cu niste chimicale..parerea mea este ca ar mai trebuii sa astepti putin happy