| BiancaDenisa a întrebat:

Am nevoie de un mic ajutor...am 14 ani si as vrea sa stiu ce produse pentru ten as putea folosi happy Ma refer la creme/fond de ten/pudra si daca sunt recomandate la varsta asta.Pe langa asta, m-ar interesa si de o crema de corp pe care sa o folosesc dupa dus/baie. big grin

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am început să mă machiez din clasa a9a,deci de la 15 ani şi acum am 17. Înca de atunci folosesc BB Cream de la Garnier care e genial! E o combinaţie între fond de ten cu acoperire redusă(nu-ţi trebuie mare ca eşti tinerică) şi cremă hidratantă. Ideea e că nu îmbătrîneşte tenul, acoperă imperfecţiunile şi nici măcar nu se observă că ai fond de ten pe faţă. Ţi-l recomand! De pudră nu prea ai avea nevoie la el, adică el face pielea sa aiba un luciu aparte, dar nu precum luciul acela dat de grăsime. O cremă de corp..hm..Cele de la Dove sunt foarte bune, laptele de corp de exemplu. Şi îţi poţi lua o cremă hidratantă pentru faţă pe care să o aplici seara de exemplu, nu are ce rău să facă. Eu am de la Nivea Visage şi îmi place foarte mult. Simt ca pielea mea respiră chiar dacă am dat-o cu cremă. Succes! :*

| Crissu3005 a răspuns:

Nu sunt recomandate la varsta ta.Eu am 22 de ani si nu folosesc nicio crema de fata, iar fondul de ten nu il folosesc tot timpul.De multe ori stau si mai mult de o saptamana fara fond de ten.Nu te grabi cu lucrurile astea.Eu dupa dus folosesc lapte de corp de la Yves Rocher cu liliac sau cel cu nuca de cocos si sunt foarte multumita de ele.

| Buubbu a răspuns:

Nu e indicat sa folosesti produse pentru ten de la varsta asta.Fondul de ten astupa porii si pielea nu mai poate sa respire, drept urmare fata de cosuri si puncte negre. Fetele care isi dau cu o gramada de fond de ten de la varsta asta fac o mare greseala si cu siguranta o sa regret mai tarziu.Cat despre cremele de corp, cred ca cele de la Nivea sunt cele mai bune. Sper ca te-am ajutat big grin

| corinutz07 a răspuns:

In primul rind nu-ti recomand sa te machiezi la virsta asta si daca insisti poti sa te dai doar cu un rimel si un luciu de buze, iar daca ai tenul gras doar servetele speciale si putina pudra, ca crema de corp iti recomand cremele de la nivea, toate sunt bune. Funda?

| littlebigdaddy a răspuns:

Te rog nu, precis esti frumoasa asa, nu te umple de creme si prostii ca alea care le vezi in liceu cu stratul de fond de ten de 2 degete... ramai naturala