| marius6999 a întrebat:

am 18 ani si in orasul meu se face un casting pentru fete/baieti care vor sa devină un model. Vreau sa va cer parerea si sa-mi spuneti daca masurile mele si înălțimea sunt compatibile cu inaltime si masurile unui model, deci am : 1.93 (înălțime); bust~99; talie~89; solduri~90; 77-78 Kg. happy aștept pareri.

1 răspuns:
| Innsbruck a răspuns:

Cele mai multe modele masculine sunt sub 79 de kg. Barbatii pot începe o cariera de modeling in intervalul de vârsta de 18 pâna la 25 si carierele lor pot dura pana la varsta de 40 care este mult mai relaxanta decât cea a modelelor de sex feminin.
de obicei, agentiile vor de la 1.80 in sus, deci ai ceva sanse
Ce masuri trebuie sa aiba un fotomodel :
- 183 - 185 cm inaltime.
- 100 - 103 piept.
- 80 - 82 cm talie.
- 98 – 100 cm solduri.