| Anonimsilver a întrebat:

Am 2 intrebari pentru voi si m nevoie de multe raspunsuri si sa fie bune.
1. Cum sa o conving pe mama sa ma lase sa imi fac Ombre hair? (am 13 ani) Eu vreau mai mult la varfuri, nu chiar jumatate de par.
2. Cam cat ar costa la un salon sa imi faca ombre hair?
Sau cat v-a costat pe voi? Daca v-ati facut...
Astept raspunsuri.

5 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Mai asteapta cel putin un an.nu iti distruge parul de pe acum, aproximativ 50 lei

| Anonimsilver explică (pentru 愛日本):

Fiind Ombre, nu afecteaza parul pentru ombre inseamna sa iti decolorezi parul sau sa il vopsesti de la varfuri iar varfurile da, sunt expuse dar oricum varfurile se tocesc si alte chestii indiferent daca sunt sau nu vopsite big grin
Multumesc pentru raspuns laughing

| 愛日本 a răspuns (pentru Anonimsilver):

Nu afecteaza parul? Draguta, decolorarea afecteaza foarte mult, iar varfurile de obicei sunt cele care se rod sau ard si apoi arata urat sau esti nevoita sa tai din lungime.
Asculta de mine, nu ai nevoie de ombre la 13 ani, adica, fa ce vrei, e parul tau nu al meu laughing

| ILoveMy01 a răspuns:

Pai, vopseaua pentru ombre hair, costa 40 lei si este de la l'oreal Paris.Iar la salon Costurile serviciilor implicate in procedura tehnica solicitata sunt urmatoarele: 60 ml vopsea 50 lei, 30g pudra decoloranta 20 lei, manopera vopsit 32 lei, spalat 12 lei, masca tratament post colorare 14 lei, daca doriti, tuns 20 lei si coafat 30 lei sau uscat 11 lei. O zi frumoasa!

| ILoveMy01 a răspuns (pentru ILoveMy01):

Ir pentru a o convinge pe mama ta, roag-o frumos, dar subtil, si incearca sa ii arati cat de important este pentru tine. Daca nici asta nu merge, roaga pe altcineva sa o convinga, dar ai grija ca cel pe care il rogi sa fie adult.