| BiancaMVB a întrebat:

Am inceput sa folosesc uleiul de ricin pentru cresterea sprancenelor. Cat timp dureaza pana vor creste? Eu le am foarte subtiri si le-as dori un pic mai grosute. Stiti cumva si un produs cosmetic care sa ma ajute sa nu se cunoasca asa tare cresterea firelor de par pentru ca totusi ar trebui sa stau cateva saptamani fara sa ma pensez?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Efectul apare după 2-4 luni de tratament, pentru corecția sprâncenelor mergi la salon.
Pa, pa.

| FemeiaPisică a răspuns:

Uleiul de ricin nu face minuni. Dacă ai sprâncenele subţiri, trebuie să laşi să îţi crească firele din împrejur care alcătuiesc sprânceana.
Eu aveam lipsuri din sprânceană, în unele zone nu îmi creşteau fire. Deci, aveam o sprânceană lungă şi una mai scurtă. Nu am folosit nimic ca să accelerez creşterea lor. Nu pensam deloc zona unde aveam lipsuri, iar acum am sprâncenele egale ca lungime şi grosime.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana, firele cresc destul de repede cu ricin, intr-o saptamana iti dau primele firicele, dar ideea e ca tu ai nevoie de mai multe firicele si nu o sa-ti creasca toate unde ai nevoie deci e nevoie de rabdare. Eu parca-mi lasasem sprancenele sa creasca o luna ca sa le am groase si naturale, dar asta depinde mult d ela o persoana la alta. Mie imi creste repede parul.
Trebuie sa ti le conturezi ca sa nu se observe goluri si alte minuni, uite un video care sa te ajute :
https://www.youtube.com/watch?v=zKlajiKwvyA

| elenasofia a răspuns:

Fara a folosi niciun produs sprancenele iti cresc total in 3 luni.
Folosind uleiul de ricin, iti vor creste mult mai repede, cam intr-o luna