| marinelaella4 a întrebat:

Buna!. Am mai multe intrebari :
1. Cum scap de punctele de grasime?
2. Cum sa numai am gusa?.
3. Cum sa slabesc? [ va rog putin mai detaliat ].

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

1.La cosmetica, dupa o baie de aburi te inteapa cu un ac si ti le scoate
2. http://www.divahair.ro/frumusete/ingrijire_corporala/cum_sa_scapi_de_gusa
3. Sport + dieta + hidratare si somn suficiente
Fa orice tip de miscare, macar jumatate de ora minim de 3 ori pe saptamana. Jogging, inot, ciclism, aerobic, baschet ce vrei tu.
Mananca sanatos, putin si des, adica minim de 3 ori pe zi, ideal de 5 ori. Fara prajeli, grasimi, fast food, sucuri, alcool, dulciuri, patiserie, paine, faina alba. Mananca multe legume proaspete sau fierte, fructe proaspete, carne de pui sau peste fiarta sau la gratar, oua fierte, cereale integrale, lactate slabe, iauturi, cartofi fierti, paste integrale. mesteca bine mancarea, bea zilnic minim 2 litri de apa, bea ceai verde si dormi minim 8 ore pe noapte. Nu sari peste micul dejun si nu manca in graba.

| Emerad a răspuns:

La primele 2 intrebari prefer sa nu iti raspund pentru ca eu chiar nu stiu si nu vreau sa ma bag.

Pentru slabit incearca sa alergi mult, daca poti la banda sau chiar pe afara. Este cea mai buna metoda pe care o cunosc si am testat-o, m-am confruntat si eu cu "problema" ta.
Incearca sa nu mananci cu 2 ore inainte de culcare si ai grija ce mananci.La cat se vorbeste in ziua de astazi despre mancare cred ca stii si tu despre legume/fructe...
In nici un caz sa nu incerci sa te infometezi, nu se merita deloc.