| LoreBuff a întrebat:

am nevoie de ajutoor laughing. Acum 2 zile mi-am cumparat niste benzi depilatoare de la Farmec pentru fata. In aceiasi seara am incercat sa ma fac. Bine zis incercat ca nu a iesit nimic bun. Pe cutie scrie ca ceara aceea trebuie putin frecata intre palme, am facut treaba asta, dar intrebarea este cum trebuie sa arate ceara dupa aceasta operatiune? Si inca ceva, am pus acea fasie pe buza superioara dar cred ca nu am tras eu cum trebuie pentru ca nu s-a luat. Ma puteti ajuta va rog?

2 răspunsuri:
| Andreea1403 a răspuns:

Trebuie sa freci acea banda pentru ca atunci cand o desfaci sa ramana ceara pe ambele parti si trebuie sa fie impartita (cera) pe acele fasii in mod egal, sa nu ai surpus.

Cred ca nu s-a luat pentru ca probabil nu ai tras in directia contrara din care cresc firele de par.

| lenutamihaela27 a răspuns:

Trebuie sa o freci foarte bine intre palme pana o simti calda, daca nu se intampla asta, nu are efect, si pentru a se sterge poti opta pentru servetelele alea mici pentru ceara. Sper ca te-am ajutat, bafta happy