| anonim_4396 a întrebat:

Buna :]
Am nevoie de parerea voastra puppy dog eyes Am parul scurt, ondulat, si sarma straight face Este ff aspru, iar daca il dau cu balsam mai aspru se face sad Ce pot sa fac ca sa il am mai moale?
Inca ceva : cam cat costa o placa de par [de intins, normal] de obicei? adica necontand de la ce firma e sau chestii din astea.Am vazut intr-o reclama Carrefour ca o place e 35 lei :O Chiar asa ieftina e? ca am auzit de la altii ca o place e de la 100lei in sus straight face Ce credeti?

Răspuns Câştigător
| greieras a răspuns:

Pentru par iti recomand uleiul de masline.da sunt placi de indreptat parul si asa de ieftine dar o sa iti cam arda parul pentru ca i sa dai cu ea pe suvita de par de mai multe ori. alea mai scumpe sunt mai eficiente pentru ca dai o data pe suvita si e drept din prima.Bafta

3 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Fatul meu este sa iti cumperi o crema pentru par(uita-te sa scrie pe ea hidratanta) pe care sa o aplici inainte sa te bagi la somn si sa dormi cu ea(nu conteaza daca pe eticheta scrie sa stai doar 5 sau 10 minute) apoi dimineata iti speli parul ca de obicei,ti-l hidrateaza la maxim si parul tau o sa fie moale la atingere,poti sa faci asta de doua ori pe saptamana,apropo crema ti-o aplici pe parul putin umed,aproape uscat,o aplici de la radacina la varfuri! iar pentru stralucire de fiecare data dupa ce ai terminat de spalat parul clatesteti-l cu apa rece, nici foarte rece, cat poti tu sa suporti si sa vezi ce stralucitor devine!
sau uleiul de masline!
Vitamina E este prietena ta. Prin agentii de stralucire care actioneaza asupra parului vei obtine un look grozav, cu un par moale, matasos si, evident, stralucitor. Incearca sa mananci cat mai multe nuci, ulei de masline, cocos, dar cauta si un supliment alimentar sau chiar un tratament de par pe baza de vitamina E. Samponul, gelul, balsamul pot contine acest element de baza al frumusetii tale.Nu uita de tratamentul clasic: ou si maioneza. Stiu ca urasti sa stai cu parul incleiat de ou, dar gandeste-te ce frumos va arata apoi. Ca sa scapi de mirosul ulterior, apeleaza la un sampon pe baza de plante. Si tine cont ca parul tau va fi si mai sanatos, nu doar stralucitor!

| chupachups1234 a răspuns:

Fa o masca cu ulei de masline. Si sa, sunt placi asa ieftine dar nu sunt bune de nimic.

| Gabitza_8201 a răspuns:

Fugi la un salon Fa-ti un tratament psecial pentru par usat mai mult de 1 mil nu consta si apoi sa folosesti de fiecare data o masca de parwinking.si o sa vezi ce rezultate bune o sa ai.O zi bunakiss