| Christiana03 a întrebat:

Am nevoie de părerea voastră:vreau să slăbesc un pic,de aceea fac în fiecare seară exerciţii(pentru press,una alta) dar o prietenă mi-a zis că nu trebuie să fac exerciţii pentru press,deoarece apoi dacă te ingraşi,nu poţi să dai jos grăsimea.E adevărat?
În plus, aş vrea nişte sfaturi prin care pot să slăbesc mai uşor.Vă rog mult!

4 răspunsuri:
| VladGH a răspuns:

Spune-i prietenei tale sa-si dea o palma. Fa exercitii fizice in continuare, trebuie sa-ti mentii corpul. Nu incerca metode de dieta ca iti vei distruge sanatatea.

| BubbleWhitee a răspuns:

Nu stiu daca este in totalitate adevarat, dar eu zic ca in procent de 40 % ar fi.in cazul in care vrei sa slabesti mai usor,iti recomand ceea ce am facut eu,ca sa slabesc, si am reusit, rezultatele au fost neasteptate, dar m-au bucurat enorm si inca continui, pentru ca mai am putin ca sa ajung acolo unde mi-am propus.Eu beau in fiecare dimineata si seara o cana de ceai verde, iar micul meu dejun in fiecare zi consta intr-un bol cu cereale fitness + lapte de soia.Nu sunt chiar asa scumpe...dai vreo 25 de lei pe ambele.Intre masa de dimineata si cea de pranz, consum o fructa obligatori, si beau vreo 2, 5 de apa rece pe zi, pentru ca..fiind rece, organismul trebuie s-o aduca la temperatura corpului, ceea ce duce la arderea catorva calorii pentru procesul de incalzire. Urmatoarea faza ar fi masa de pranz.Aici consum mereu cate o salata care sa contina rosii fara nicio scuza.De ce consum mereu salata? Eu fac sala, si asta pana in pranz, iar dupa sala cu o ora trebuie sa mananc ceva slab ca sa nu depun calorii.Intre pranz si cina mai mananc o fructa, iar la cina mananc un peste la gratar/cuptor sau din nou o salata, sau legume cu piept de pui fiert... ceva ce sa contina carne ar fi putin indicat la cina.dar carne usoara, bineinteles.Iti recomand sa mergi sau sa alergi ca sa slabesti.Acest lucru pune toti muschii in miscare si este mult mai usor.Pe langa asta eu am luat si suplimentul "Alevia" care este foarte bun si nu are absolut niciun efect secundar.Iti urez succes, si sper ca te-am ajutat :*!

| BubbleWhitee a răspuns (pentru BubbleWhitee):

2,5 L (apa) si o fructa obligatorie.Scuza-mi greselile, dar m-am grabit sa-ti raspund:*!

| Mayyyyyya a răspuns:

Sportul te poate ajuta dar poti sa incerci o dieta sanatoasa si sa bei multe lichide happy