| miha_6184 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Maine am o nunta si am nevoie de idei pentru machiaj. Ochii mei variaza la culoare. Dimineata ii am caprui deschis, iar seara se inchid destul de mult si sunt mici si sunt alba la culoare. Puteti sa-mi dati niste idei? Multumesc!

7 răspunsuri:
| CristinaSNC a răspuns:

Uite aici sigur gasesti ceva care sa iti placa si tie, iti arata si cum sa le realizezi :)
https://www.youtube.com/user/007MayaMia/videos

| Just0a0dream a răspuns:

Buna!
,,Detinatoarele" de ochi caprui sunt norocoase, deoarece li se potrivesc cam orice culoare de fard.Depinde ce culoare are rochita ta?
Daca este lila/mov de exemplu te poti da pe pleoape cu o nuanta deschisa de mov, iar in exterior cu o nuanta mai inchis de mov.La alegere iti poti da o linie subtire de tus/creion pe pleoapa superioara si, bineinteles, nelipsitul rimel.La fel si daca rochia e e alta culoare de exemplu albastru, combini 2 nuante de albastru deschis interior si inchis interior, si pentru celelalte culori.Sincer aceasta mi se pare cea mai buna varianta.Nu e nici simpla,nici complicata,arata sofisticat si e la indemana oricui,fara sa fi facut vreo scoala de make-up artist.
Pe pleoapa inferioara(sub ochi) nu te da cu creion! In nici un caz negru, pentru ca ai ochii mici, si caprui.Ii va micsora foarte mult si ii va face sa para si mai inchisi.
Pe sprancene aplici un creion/fard de culoarea sprancenelor tale sau cu un ton mai inchis cel mult.
Blush(optional) o nuanta gen piersica.
Rujul e la alegerea ta! Cu nuante de roz pal/nude apropiate culorii buzelor nu dai gres niciodata. Daca vrei ceva mai indraznet incearca rosu, va arata super mai ales daca rochia e neagra/alba/rosie, dar si pe celelalte.Corai e din nou o nuanta super, dar trebuie sa ai grija la ce o asortezi.Bafta si distractie placuta!:*

| Tina88 a răspuns:

Eu as spune sa optezi pentru smokey eyes, mereu e o alegere reusita, acum depinde si de forma ochilor nu doar de culoarea lor.

| Flav1a a răspuns:

Pentru ochii caprui se potrivesc nuantele de maro. Poti sa combini maro cu crem, pe pleoape poti sa aplici o nuanta mai deschisa de maro sau crem si apoi cu o nuanta mai inchisa sa aplici o nuanta mai inchisa de maro ca sa creezi o umbra. Sub sprancene poti sa aplici o nuanta de alb sidefat daca ai. Un contur cu un dermatograf negru, rimel si gata happy

| ytrewq a răspuns:

Https://m.youtube.com/user/laurenbeautyy sau https://m.youtube.com/user/shaaanxo happy fetele astea chiar fac treaba buna, sigur iti va placea

| VladauMara123 a răspuns:

Machiajul asta ti se potriveste indiferent de rochia pe care o porti, nu e exagerat dar e totusi elegant si iti scoate ochii in evidenta. Sper sa iti placa. :) http://trendymods.com/wp-content/uploads/2015/03/brown-eye-make-up.jpg

| Mayyaaa24 a răspuns:

Eu as zice ca pe pleoape sa combini niste maro cu bej, iar la baza genelor interioare putin negru, apoi aplica mascara atat pe genele inferioare cat si pe cele interioare, foloseste un blush piersica sau Orange, iar ruj foloseste un maroniu spre rosiatic... sper ca te-am ajutat happy funda? big grin