| lalalalalalalalalalalalalalalalalalalalalalala a întrebat:

Bună.
Am niște bubițe pe față, nu prea se văd dacă le acopăr cu fond de ten dar nu știu ce sunt.Nu sunt nici coșuri pentru că le am de ceva timp și nu evoluează în niciun fel, nici puncte negre pentru că sunt practic, ridicate, sunt doar culoarea pielii, pe frunte.
Ce sunt și cum scap de ele?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Este o mică iritație, sau urmează să iasă coșuri.
Dezinfectează fața, în fiecare dimineață, cu alcool medicinal (după ce te speli pe față cu un săpun bun pentru tenul tău), și aplică ulterior, cu ajutorul unui bețișor, unguent de gălbenele pe zonele respective. Procedează la fel și în cazul coșurilor. Se vor usca și vor dispărea în cel mai scurt timp posibil.
Baftă!