| CristineDelaruss a întrebat:

am niste cosuri pe fata! cum sa scap de ele, dar fara creme si dermatologie va rog!? help!

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Zeama de lamaie si putina apa.winking kiss

11 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Masca de argila, sau te dai pe ele cu sucul unei rosii

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Spirtul usuca si foloseste pentru spalat sapun DOVE.

kratos
| kratos a răspuns:

Pune spirt pe ele sa se usuce si incearca sa te spel dupa ce dispar cat mai des cu apa si sapun sau foloseste clerasil.

| CristineDelaruss explică:

Multumesc! >big grin

| :x:Xj.b:X:x. a răspuns:

Eu am citit ca daca pui de seara pasta de dintzi pe cosuri si lasi asa pana dimineata.trec cat de cat...nu stiu cat e de sigura metoda. dar nu strica sa incercitonguesper sa te ajute:*

| remus a răspuns:

Pentru a nu mai aparea cosuri pe viitor, saptamanal mananca cat cuprinde un varf de cutit drojdie cruda, face minuni!

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Cu after-shave te dai si face minuni...

| SakuraTheCherryBlossom96 a răspuns:

Incearca cu spirt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tinctura de iod le usuca dupa ce aplici cu o pensula o picatura. Insa pateaza rau, dar da rezultate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Spală-te cu ceai concentrat de mușețel, un tonic antiseptic și un batonși care îl cumperi de la farmacie care usucă coșurile.
Mare atenți, nu pune mâna murdară pe față.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te pot ajuta: amesteca niste albus de ou si il poti pune acolo unde ai cosuri. Lasa cateva minute sa treaca apoi spala-te.
Eu am incercat si a mers.