| Adri95 a întrebat:

am o intrebare. Am un ten deschis la culoare, parul mediu, saten si ochii mici caprui. Cum as putea sa ma machiez, dar nu foarte strident, pentru a-mi pune in evidenta ochii sau sa ii fac sa para putin mai mari?

Răspuns Câştigător
| alecssandra a răspuns:

Foloseste pentru pleoape nuante pamantii.maro si in coltul intern al ochiului alb. contureaza-ti pleoapa superioara cu eyeliner sau tus [foarte aproape de linia naturala a genelor] plus in coltzul extern al ochiului prelungesti putin si pe linia de jos...gen cat eye. Si folosete rimel care curbeaza genele si le da volum,si foloseste-l de asemenea si pe genele de sus si pe cele de jos. Nuantele de verde cu galben lumineaza privirea, foloseste pe ten perle iluminatoare si blush roz, vei parea mai fresh, si cu un contrast frumos mai ales daca ai ochii putin conturati cu un creion kajal maro pentru un efect natural. Eu organizez sedinte de make up si pot sa-ti dau sfaturi : alecsa_uf_fy e id meu. funda?

2 răspunsuri:
| lia_1678 a răspuns:

Ai putea sa folosesti ceva alb si contur negru.ti-ar sta bine