| Pisyc99 a întrebat:

Am o intrebare:este buna masca de argila pentru cosuri? Am incercat de toate, dar nu merge si am auzit ca e destul de buna. Funda:*

Răspuns Câştigător
| Phhh a răspuns:

Si eu am cosuri, destul de multe si de destul de mult timp. Am cam renuntat sa-mi fac masti si chestii, pentru ca am de prea mult timp si nici macar cremele de la dermatolog nu au avut efect. Ceea ce-ti recomand este sa te speli pe fata dimineata si seara (nu cu sapun normal deoarece-ti usuca pielea si stimuleaza glandele care produc sebum) si sa folosesti o crema. Daca vrei o masca incearca cea cu argila alba si 3-4 pastile de aspirina! Bafta!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Da,e destul de buna

| LoriLoL a răspuns:

Acneea de pe fata nu dispare in mod miraculos cu creme si tot felul la fel si pielea nu se curata singura de cosuri daca nu o ajuti.Decat sa experimentezi cu tot felul de creme acasa, mai bine faci un tratament cosmetic de curatare chiar daca costa ceva mai mult insa beneficiile le ai pe termen lung si chiar trateaza tenul! Mastile cu argila sunt recomandate tenului gras sau cu probleme mai mari..insa nu le trateaza, ci improspateaza tenul!

| LoriLoL a răspuns:

Si nu in ultimul rand, pentru a pastra tenul curat o solutie simpla de care sa tii cont..demachiere dimineata si seara.

| WildDream a răspuns:

Eu folosesc masca cu argila (nu neaparat pentru cosuri) si este foarte buna pentru ten.

| oAaaNaa a răspuns:

E bunawinking