| AndreeaIoana1996 a întrebat:

Am o intrebare urgenta. cum as putea sa scap de paduchi? I'am luat de la cineva acum doua zile thinking... Si de ouale lor? imi este foarte frica

Răspuns Câştigător
| Pauliici a răspuns:

Ia`ti un sampon/balsam/spray,orice de la farmacie,pentru paduchi,si pana atunci, nu te da cu parfum, in par, fiindca ei stau tot acolo daca simt miros placut :d nici cu descalcitor, nimic!

10 răspunsuri:
| BlueDeea a răspuns:

Se gasesc balsamuri de par la farmacie si sunt foarte eficiente.

| Xenya a răspuns:

La farmacie se gasesc tot felul de sampoane si solutii pentru asa ceva! happy

| Nayuky a răspuns:

Salut.Pai o metoda ar fi cu sampon sau spar. ceva de la farmacie contra paduchilor sau cu spirt.Iti torni spirt in cap cand faci dus dar sa lasi capul pe spate sa nu iti intre in ochi si dupa iti pui o punga pe cap si stai asa cam 10 minute..nush exact cat5-10 minute cred.Bafta

| Nayuky a răspuns:

Cam asta e ce am gasit pe net. Sper sa te ajute.

| selysol a răspuns:

Intreaba la farmacie. te mai poti da cu petrol ii omoara garantat dar daca nu gasesti e bun un sampon anti-paduchi

| teodora24 a răspuns:

Poti sa te speli cu otet si apoi cu sampon.

| miamia1 a răspuns:

E un sampon special. Cumpara maine de la. farmacie. eventual, intrebi farmacista ce tratamente se pot lua pentru paduchi.

| TurcoaicaTa a răspuns:

Trimite`o pe mama ta sa iti cumpere de la farmacie.

| AlinaMaricescu a răspuns:

Fratele meu mai mic a luat paduchi de la scoala si ii era tare rusine.
Din cate imi aduc aminte, stiu ca mama a cautat un tratament natural pentru paduchi si ouale lor care sa nu ii afecteze scalpul sau sa ii cada parul dupa ce termina tratamentul.

A gasit la recomandarea unui doctor un Gel natural impotriva paduchilor cu ulei din arbore de ceai (Tea Tree Oil) de la Thursday Plantation.

Gelul acesta nu e ca celalalte produse sa iti curga in ochi(gen sampon) si cel mai placut e ca deja are in pachet un pieptan special pentru paduchi.

Efectele s-au vazut foarte repede, chiar de la prima utilizare. Fratele meu a scapat complet si repede de paduchi si oaule lor.

Imi aduc aminte ca mama era tare multumita de produs, ca a scapat natural de paduchi si chiar ii povestea unei prietene despre cat de eficient este produsul si ce bine miroase.

Puphappy

| AndreeaIoana1996 explică:

Pai am luat un sampon pe care m'i la recomandat farmacista... Dar nu prea functioneaza. Stiti ceva leacuri babesti?