| mihaeellaaa a întrebat:

Am o problema in legatura cu alegerea fondului de ten. Nu am un ten acneic, nu am cosuri doar ca am pistrui care ma cam deranjeaza. Am incercat tot felul de fonduri de ten dar niciunul cum vreau eu. Toate au efect de masca. Am auzit ca cele de la Numeric proof sunt bune si nu au efect de masca. A incercat cineva? Vreau pareri de la persoane care au incercat si stiu sigur nu doar ce au auzit

4 răspunsuri:
| Kristinikaaa a răspuns:

Eu iti pot recomanda Atelier Paris, este un fond de ten foarte usor, dar care acopera foarte bine.

| DelphhiN a răspuns:

Incearca pe www.1001cosmetice.ro/
sunt produse foarte bune gel l'oreal
essence si la preturi foarte favorabile, fondurile de ten majoritatea sunt bune si cred ca daca gasesti reducere cadou iti da un produs la alegere.

| KM3 a răspuns:

Buna! In primul rand, cand iti alegi fondul de ten, trebuie sa o faci in functie de culoarea tenului tau.Mai exact,daca vara bronzul tau este unul masliniu/ciocolatiu, vei alege un fond de ten mai inchis, iar daca pielea ta este mai albicioasa, iar vara te bronzezi rosiatic, atunci culoarea fondului de ten trebuie sa fie una mai deschisa.Acum,fiindca nu stiu exact cum vrei sa fie fondul tau de ten "perfect", iata cateva link-uri:http://www.beautyrevealed.ro/alegerea-fondului-de-ten/
http://www.one.ro/......u-11755439
http://frumusetefeminina.ro/cum-alegem-fondul-de-ten/
Bafta! O zi buna!

| dudis32 a răspuns:

Ieftin și foarte bun este fondul de Ten de la Rimmel-Wake me up, are capac portocaliu. Poți sa îl testezi, matifiaza și acoperă și nu încarcă deloc tenul. Dacă vrei o alternativa mai scumpa și mai buna probabil este fondul de ten de la Dior, doar ca o s-a cam te usture buzunarul cum fondul de ten se termina cel mai repede dintre toate fardurile (pe asta ai putea sa îl folosești doar la ocazii speciale)