| loove.music a întrebat:

am o problema. in timpul menstruatiei imi apar multe cosuri. apoi imi trec foarte greu adica.nu le storc pentru ca nu vreau sa raman cu semne. Ce pot face sa scap mai repede de ele?

Răspuns Câştigător
| myam33a a răspuns:

Aceeasi problema am avut`o si eu! Am incercat tot felul de creme de la farmacie, si treceau dar foarte greu(2 saptamani), pana am descoperit ceva ieftin si cu efecthappy CEAIUL DE MUSETEL! spala`te seara inainte sa te pui in pat cu ceai de musetel pe fata si vei vedea rezultate chiar a doua zihappy Si in legatura cu pasta de dinti nu cumva sa incerci ca ti se usuca si raman semne 100%!

9 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Incearca sa il acoperi cu putin cataden peste noapte si vezi daca s-a uscat dimineata. Foloseste doar pe portiunea afectata si nu abuza, in schimb ai mare grija la igiena, dezinfectarea si hidratarea pielii in restul timpului. Seara si dimineata sunt foarte importante, la fel ca si cu spalatul pe dinti.

| Zâmbărici a răspuns:

Cea mai buna crema este zineryt.

Iar ca sa scapi de cosuri mai poti folosi pasta de dinti.

Aplici in zona cosului.

byekiss

| M' a răspuns:

Prietena mea avea multe cosuri si a folosit tinctura de propolis si mibazon si dupa 10 zile cosurile s-au uscat si nu mai are probleme de atunci.happy

| ruxybelle a răspuns:

Sa te dai cu apa termala de la avenewinking e foarte buna :X o gasesti in farmacii

| Katespunemadroghezcuorbit a răspuns:

Zynerit e cel mai bun.

| Diiana232997 a răspuns:

La farmacie sunt diferite creme, daca vrei poti consulta medicul o sa stie el ce sa iti dea.

| poesia a răspuns:

Ar fi argila, unguent cu ihtiol, unguent cu argint coloidal, si dupa asta da-te cu ulei de masline.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal ca in perioada menstrei sa apara cosuri deorece hormonii nostri fac tupa-tupa. Ai grija de tenul tau nu numai in ac perioada, foloseste regulat dimineata si seara: demachiere, tonifiere, gel antiacneic si crema ( hidratanta sau contra excesului de sebum, nu stiu ce tip de ten ai). Recomand ac produse de la BeautyCycle, eu le folosesc si raportul calitate/pret/utilizare este corect si abordabil. Need help I'm here. Corina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La farmacie sunt diferite creme pentru cosuri, daca vrei poti consulta chiar medicul o sa stie el ce sa iti deie.