| Robertamirela23 a întrebat:

Buna tuturor, am 17 ani si pe fata imi apar cosuri doar problema e urmatoarea; cand imi apar eu le storc si dupa imi raman pete pe fata, mi-au ramas multe pete pe fata de culoare caramiziu inchis, va rog dati-mi un sfat cum sa scap de aceste pete. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Ce ai tu sunt cicatrici. Si trec foarte greu daca nu te duci la un medic. Poti incerca creme sau remedii naturale, dar o sa-ti treaca extrem de greu si in niciun caz de tot. Exista acum tot felul de procedee medicale, cum ar fi peeling chimic sau zapada carbonica. Cauta pe google si mergi la un medic. O sa ai un ten ca lacrima. Iti recomand tratamentul cu zapada carbonica. Este o zapada tinuta la o temperatura extrem de joasa. Iti rezolva atat acneea, cat si cicatricile. Nu le mai stoarce.

| Ironicnαme a răspuns:

În primul rând încearcă să nu le mai storci, chiar dacă arată nasol. Nu poţi rezista 4-5 zile cu un coș pe faţă? Nu e chiar atât de greu. Dă-te cu fond de ten, ca să nu se mai observe atât de rău petele.

Răspuns utilizator avertizat
| Robertamirela23 explică:

Multumesc tuturor