| larisuka a întrebat:

Buna fetelor! ce as dori sa stiu...cum faceti sa va ramana parul drept dupa ce il intindeti cu placa? va dati cu ceva?
k eu il intind si peste 30 min e la loc
sad
si nu il am ondulat sau cret...mersi mult ast raspuns

8 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Poate nu este placa prea buna.
Dupa ce iti intinzi parul cu placa aplica putin fixativ.happy

| Marii a răspuns:

Pai nu-l ai ondulat si nici cret, deci il ai drept, atunci cu ce motiv il indrepti? Si cum am mai spus unei fete, cand treci cu placa de la radacina la varfuri tine-o 5 secunde pe portiunea de par.
Daca tot nu sta incearca de la wella:
http://www.wellaprofessionals.ro/flat_iron.htm

daniela
| daniela a răspuns:

Un pic de spuma inainte si putin fixativ dupa

| JustMeFlory a răspuns:

Depinde de placa.La cele din ceramica iti rezista parul mai mult timp drept.Eu am parul foooarte cret si de obicei folosesc ulei de par(am unul de la kallos si unul de la avon)si ma dau cu el inainte sa imi intind parul.Imi dau cu el pe la varfuri. Poate asa iti va sta.La mine functioneaza! Succes!

| Sara2 a răspuns:

Fara spuma fara fixativ, cumpara-ti o placa cu teflon si ceramica si intinzi suvita cu suvita, eu am parul ondulat f lung si f des si placa mil face tipla si rezista pana la urmatoarea spalare pe cap

| Parintele a răspuns:

Cumparati o placa de firma...nu d-aia de la magazinele de reduceri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte simplu...inainte sa-l indrepti te dai cu o solutie, costa cam 60 lei .eu mi-am cumparat`o de la stilistul meu. e foartwe eficienta. iar daca ai firul subtire dupa ce termini putina ceara pe la varfuri si totul e ok.:* bye!

| bia_9509 a răspuns:

Buna... in primul rand depinde de parul tau, daca ai firele mai subtiri ti se v-a incretii mai repede si in acelasi timp se arde mai repede. cauta in farmacii "ceara pentru par", dupa ce ti-l indrepti da-te cu putina ceara, v-a dura mai mult parul intins; dar...depinde de par...succes :happy