| Mariiaaaa a întrebat:

Am o problema. vreau sa imi schimb stilul vestimentar insa nu stiu cum. Ceva sfaturi? Eu ma imbrac simplu si as vrea ceva, nu stiu, mai nou. Ceva mai modern, sa zic asa... Dati-mi ceva sfaturi practice, cum as putea sa combin hainele intre ele, si altele. App, ceva potrivit pentru primul an de liceu. Multumesc avansat! :*

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Cumpara-ti reviste de moda din care te poti inspira de exemplu Cosmopolitan, Elle etc urmareste bloggerite de moda care iti plac de exemplu Chiara http://www.theblondesalad.com/ Andy http://stylescrapbook.com/ si intra pe site-uri de streetwear unde te poti inspira de la oameni simpli pasionati de moda http://lookbook.nu/
http://www.chictopia.com/browse/people?ti=3

| tadina125 a răspuns:

Hallo! Un tricou/bluza alba si peste un sacou pe care il incigi cu o curelusa subtire(lasa sacoul sa stea asa cos, are efectul lui ). Blugi rupti sau simpli ori o fusta mulata (nu foarte mult ). Efect garantat + botine ori balerini (eu as opta pentru botine ca au mai mult plus de eleganta).Asa poti proceda si cu puloverele lungi.Ori niste ochelari din aceia moderni (nu de vedere )cu o camasa, peste o veste mai decoltata (sa nu vina in v guleru), si un papion cu meterial cu imprimeuri exotice.(Eu mi le fac singura.)si cu blugi + ghete finute si cheia piesa o bentita cu fundita (eu o am de la cineva, dar e frumoasa si delicata ). Rochite mai frumusele +ghetute de vara (sau toamna )cu o palarie cum se poarta acum acelea mici + lanturi mari =super conbinatie.Blugi negri+ sacou albastru frumos +papion anikmal print+camasa alba extrem de putin transparenta+ghetute ori botine.Esarfa multicolora +bluza mai colorata+cioropei +botine+fusta blugi panan genunchi. Sper ca te-am ajutat

| CoOlGirlz a răspuns:

Buna! Uite cateva idei din partea mea:
niste blugi albastri inchisi lungi cu o bluza/un tricou rosu sau cu o bluza alba cu un model pe ea(o floare sau cv), niste blugi negri/colanti negri si o bluza alba cu o vesta cu paiete(vesta sa fie neagra sau rosie), niste ghete dragute(cred ca ai vazut sunt dinalea cu gaurele asa sunt la moda) si niste strampi bleomaren in sus un tricou ( ce preferi) si un plover mai elegant/dragut tot bleomaren si nu stiu... imi ceri daca mai vrei cateva idei

| MarineM1 a răspuns:

Hei, am vazut in poza ca esti tare draguta!
Nu o sa-ti zic, imbracate cu aia aia si aia, pentru ca ma gandesc ca nu iti convine sa-ti reannoiesti garderoba happy te poti imbraca simplu, adauga un lant lung \ mare, un ceas la mana, bratari, o esarfa, tenesii sau cizmulitele dau foarte bine! Combina, joaca-te atat cu hainele cat si cu accesoriile :* Nu-ti stiu nici stilul happy ca iti pot zice amanuntit, dar nu-ti dai seama cat de importante sunt accesoriile intr-o tinuta, accesoriile transforma dintr-o tinuta banala una destul de stilish, daca stii sa le alegi bine :*

Distreaza-te la liceu happy e o perioada frumoasa a vietii, combina invatatul cu distractie :* nu te refugia doar in una din cele doua! pupici

| Mariiaaaa explică (pentru MarineM1):

Multumesc frumos! :*

| CoOlGirlz a răspuns (pentru Mariiaaaa):

Cu placere, fundita plz?