| BieKawaii5678 a întrebat:

Am parul cam rar. Cu cat e mai lung, cu atat e mai pleoștit. As vrea sa fie mai bogat si ma gandeam sa ma tund pana la umeri. Daca ma tund va avea mai mult volum? Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Trebuie sa si ai o tunsoare care sa-i ofere volum.
Incearca si sampoanele pentru volum si sa nu-ti mai faci carare, sa-l dai cumva pe spate.

| BieKawaii5678 explică (pentru Adry05):

Cum as putea sa ma tund ca tunsoarea sa ii ofere volum?
Multumesc!

| Adry05 a răspuns (pentru BieKawaii5678):

Nu sunt in domeniu, nu am de unde sa stiu, intreaba asta la salon sau cauta pe net desi nu-ti garantez 100% ca ce e scris e si corect, la un salon cu recomandari e cel mai bine sa intrebi.

| bobbyG a răspuns:

Uleiul de ricin e foarte bun pentru parul rar sau care cade, iti poti face masca de par cu ou ulei de ricin si de argan si tinctura de ardei iute, poti pune si ulei de cocos sau masline dar prea mult ulei iti ingrasa parul

| Anonim2497 a răspuns:

Da,va capata mai mult volum. Dar cu toate astea folosesti sampon pentru volum? Ce tip de par ai?

| BieKawaii5678 explică (pentru Anonim2497):

Folosesc un șampon de îndeșire de la Apivita.Am parul gras.Multumesc!