| artemis750 a întrebat:

Am părul roșcat, vopsit, gen ginger hair. S-a decolorat și acum pare a fi un șaten deschis. Vreau să mă vopsesc verde, dacă îmi fac decapaj sau dacă ma decolorez, o să prindă? Întreb pentru că știu că roșcatul iese la fel de greu ca și brunetul. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| PinkPanda2001 a răspuns:

Daca te decoloreaza un profesionist cu siguranta te prinde. Dar nu te apuca de decolorat tu acasa, iti vei arde parul. Mai bine intreaba un profesionist. Si daca te decolorezi gandeste-te de 2 ori. si eu am facut asta. si acum abia pot reveni la nuanta mea naturala (saten deschis), fiindca degeaba m-am vopsit inapoi dupa fiecare spalare culoarea se deschide...

| artemis750 explică (pentru PinkPanda2001):

N-am de gând să ma decolorez acasă, pot să zic că țin la parul meu.laughing Mi-am făcut decapaj în vară, și parul meu înca e destul de sănătos, spre uimirea mea. Nu știu, probabil dacă-mi voi decolora părul, cel mai probabil n-o să-l decolorez de la rădăcină. Mulțumesc oricum de părere!