| NadyPorahy a întrebat:

Am parul scurt, tuns drept, cu putin breton pe o parte. As vrea sa mi-l coafez sau sa mi-l prind cand mi se ingrasa. Nu vreau sa mi-l incarc cu produse pentru par. Vreau ceva simplu, sa mascheze in momentul cand il am gras sau cand nu imi sta bine. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| hellocat a răspuns:

Sincer, cel mai bine folosesti un sampon uscat(gen Batiste, care e foarte bun si nici nu incarca parul)care sa-ti prelungeasca perioada pana la urmatoarea spalare.Sau ca si coafura cred ca iti poti face un coc sus cu parul din partea din fata, daca ma intelegi sau poti face o coafura impletita cu tot parul, care porneste din crestetul capului si se prelungeste pe spatele acestuia(ambele sunt niste coafuri destul de populare, sigur le-ai vazut pe net) happy

1 răspuns:
| Adda_5312 a răspuns:

Ai putea incerca o coafura tip "ballerina bun" cu un buretel special pentru cocuri, nu foarte mare. De ce nu incerci sa cauti pe Youtube? Acolo vei putea vedea si cum sa le faci