| Madsss a întrebat:

Bună... Am probleme cu vergeturile si sunt disperata. Am abia 14 ani si am vergeturi pe picioare si fund albe, si mi-au aparut pe o pulpa acum recent, rosii. Cele albe nu ma deranjeaza, dar astea rosii sunt la vedere, nu pot purta pantaloni 3 sferturi. Mama este prea proasta sa ma duca la dermatolog, spune ca trec... Dar stiu ca nu e asa. Nu stiu cum sa le indepartez, fac scrub cu zat de cafea si recent mi-am luat un aparat, derma wand, dar nu stiu daca ma ajuta. Va rog, orice sfat este bine venit, ce pot face?

9 răspunsuri:
| callie2 a răspuns:

Sunt de la cresterea in inaltime sau daca te-ai ingrasat sau ai slabit brusc sau semnificativ. vin si de la lipsa de sport. toata lumea are. poti incepe sa faci sport si sa folosesti creme pentru vergeturi care le mai atenueaza, dar de disparut nu mai dispar. devin mai putin vizibile cand te bronzezi.

| Madsss explică (pentru callie2):

Eu sunt inalta dar nu am crescut brusc, am 1.70 si 57 de kg, nici nu m-am ingrasat.

| kanajambe a răspuns:

M am dat cu supliform de la plafar, dar nu au trecut ci s-au albit si nu se vad decat la soare
vergeturile nu mai trec, o sa se cicatrizeze cu timpul si nu se vor mai vedea asa urat.Am trecut si eu printr-o perioada dificila acum ceva timp.Majoritatea femeilor, fetelor au. Uite exemplu Lorette de la tv, ea se afisase zilele trecute cu vergeturi pe sani.Te pup!

| user5493 a răspuns:

Control medic dermatolog

| Madsss explică (pentru user5493):

Mda asta vreau si eu sa fac, dar mama e prea proasta sa inteleaga asta. Nu vrea

| teodora200004 a răspuns:

Am vazut eu intr-o carte ca trebuie sa le ciupestiwinking Dar nu prea merge, si eu am vergeturi pe solduri, pentru ca m-am ingrasat brusc si am facut o intindere de muschi si nu stiu cum sa scap de ele crying

| StarB a răspuns:

Cele albe nu mai trec. De cele rosiatice inca poti sa mai scapi. Eu am pe fund si m.am dat cu o crema de la gerovital pentru vergeturi insa nu prea a avut un efect miraculos cu toate ca parca s.au mai diminuat. Aparat Derma Wand are si mama mea si din cate stiu este doar pentru fata imbatranita. O sa ma interesez si eu daca are efect asupra vergeturilor! Daca aflii ceva despre asta sa ma anunti si pe mine! Bafta!