| Bia1270 a întrebat:

Buna! Am si eu nevoie de un sfat. După ce ma rad cu lama pe picioare, tot timpul îmi apar bubițe mici si coșuri pe coapse. Îmi este Rușine sa merg in pantaloni scurți din cauza lor. Am încercat multe lucruri pentru a scapa de ele dar nu reușesc: exfoliere, acizi, crema de gălbenele, SPF, comprese reci, pana si epilarea cu ceara sau aparatul. Va rog, am nevoie de sfaturi!

3 răspunsuri:
| Smmo a răspuns:

Incearca sa te speli cu sapun inca o data dupa ce te razi. Lamele de la aparatul de ras sa fie curate si sa taie bine.
Daca tot nu merge, incearca epilarea cu crema de epilat.

| daniela1107 a răspuns:

Problema este in atitudinea ta, de ce să îți fie rușine cu corpul tău? Este ceva normal și firesc, și eu mă confrunt cu acesta problema insa am învățat să mă iubesc și să mă respect, nimănui nu ii pasa de iritațiile tale. Și dacă nu te poți accepta așa ar trebui sa iei in considerare epilarea definitiva.

| Cristiana2888 a răspuns:

Buna! Am avut aceeași problema, îți recomand acidul glicolic din toată inima, are f multe beneficii! il poți pune pe o discheta după ce te razi și te dai cu el, dacă vrei sa scapi mai repede poți sa te dai in fiecare seara! spor?