| ladymadda a întrebat:

am si eu o intrebare.
Ce culoare imi recomandati sa-mi vopsesc parul avand in vedere ca am ochii verzi. port ochelari si am tenul deschis. Momentan sunt un blond cald, dar vreau sa fac o schimbare.

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| Daria a răspuns:

Ai putea incerca ceva de genul:http://www.google.ro/......tp?/imgres ca aramiu deshcis se numeste nuanta:-?
Sau asa:http://www.google.ro/......tp?/imgres (e superba culoarea). Sau ai putea incerca un blons mai inchis:http://www.google.ro/......tp?/imgres r:4, s:0
Sper ca te-am ajutat:*

| alexandra_8659 a răspuns:

" In cazul in care pielea nu este aproape translucida, iar culoarea venelor de la incheieturi este verzuie, te incadrezi in categoria persoanelor care au pielea in nuante calde. Analog, daca ai tenul masliniu. Culoarea ochilor variaza: negri, caprui sau verzi.

S-ar putea spune ca, in cazul tau, functioneaza perfect legea compensatiei: tonul cald al pielii iti lasa la dispozitie o varietate mult mai bogata de tonuri din care sa alegi. Pe de alta parte insa, daca ai ochi caprui, sprancene maro si iti doresti sa fii blonda, trebuie sa fii foarte atenta la nuanta pe care o alegi.

Ar fi cel mai bine sa-ti faci suvite, pentru ca este foarte dificil sa gasesti acea nuanta de blond care sa nu contrasteze inestetic, in raport cu restul trasaturilor." happy

| Angelina01 a răspuns:

Un roscat mai aprins crede ma ca sunt coafeza si stiu

| Adryannn a răspuns:

Ciao, mie mi-ar placea o fate ca tine blonda cu ochi verzi ai fi cea mai frumoasa fata. PS.cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti sugerez sa te vopsesti castaniu

| xxLovExxInXXbrasiLxx a răspuns:

Arati bine asa cum esti dar daca chiar vrei sati schimbi culoarea parului ar merge niste suvitea albastre sau negre sau sati vopsesti parulsatena spre un castaniu mai deschis. fundita