| Alexx_3642 a întrebat:

Am si eu o intrebare:Cum pot sa imi incretesc parul?(bucle mai largi)Multumesc!

Răspuns Câştigător
| UrsuletulTau a răspuns:

Buna! Ai 3 variante:
1. drotul- iti face parul ondulat insa il arde, pentru a sta cat mai mult timp fix aplica putin fixativ
2. bigudiurile- atunci cand ai parul umed(dupa baie ) sau ti-l poti uda putin cu apa ia cate o suvita de par, da-o cu fixativ (sau spuma) si ruleaz-o pe bigudiu.Asa faci cu tot parul
3. Moatele- Cea mai veche metoda cred eu,de obicei se face pe parul umed, sau dat putin cu apa. Apoi taie cateva fasii de material, subtiri ca degetul si lungi de cam 20 de cm, eu zic ca ai nevoie de cam 30 de bucati. Apoi ia o suvita de par da-o cu fixativ si apoi infasori parul pe bucata de material(la fel cum faci cu bigudiurile) iar cand ajungi sus incearca sa faci un nod.

Aici aici un tutorial special pentru buclele lui Miley : http://www.youtube.com/watch?v=41BdPWuZge4

4 răspunsuri:
| EuSiCuMine a răspuns:

Cu placa :

http://www.youtube.com/watch?v=8Y2kMXdcZbU

(cu cat e mai lata placa cu atat sunt mai largi buclele)

| wolder a răspuns:

Cu ondulatorul sau chiar cu bigudiurilaughing

| AnDrA_7845 a răspuns:

Buna Aleex love struck
Sunt Andra.[a lu` Eveelaughing
Pai.1. Poti cu o perie mai mare rotunda.[sa fie parul` ud dat cu spuma si te usuci invartind peria in rotund!
2.Cu placa mare!
Sper ca te-am ajutat.
>big grin

| lavinia_2195 a răspuns:

Da chiar si cu placa de indreptat