| nicolici a întrebat:

Buna fetelor:*! maine vreau sa imi incretesc parul. daca ma fac cu placa sau cu ondulatorul nu prea rezista. deci cum as putea sa imi fac bucle?big grin

Răspuns Câştigător
| IrinaIvashkov a răspuns:

Heii`a™¥

Păi după ce faci baie usucă`ți puțin părul.Să fie semi un. Folosește bigudiuri de care vrei depinde de mărimea buclelor dar recomanadt să folosești medii pentru bucle, deoarece ale mici ți`l fac prea creț.Și dormi așa până dimineață când e dai jos.
Altă metodă:Îți faci codițe împletite după ce te speli pe cap la ții 2 ore, le dai drumul, iar dupăia te ajuți de peria rotundă și folosești în același timp și uscătorul că să se usuce și părul(P.S:prin me asta trebuie` să te speli pe cap dimi)
Baftă:*`

5 răspunsuri:
| Vichtory a răspuns:

-Bigudiuri
-Impleteste-l.

| Soborigozaur a răspuns:

Iti faci bigudiuri dupa ce parul este ud... daca ai, sau cu puepten rodund si cu uscadorul ceea ce nu cred o sati prea iasa. Bafta!

| Dunhilll a răspuns:

Pune-l pe niste bigudiuri medii diseara (pe parul semi ud) si lasa pana maine dimineata. Iti garantez ca vei avea niste bucle minunate!
Ma bucur ca te-am putut ajuta. Funda? :*

| maayan a răspuns:

Buna! poti sa faci in felul urmator doar ca iti va lua ceva timp iei cate o suvita de par o rulezi pe un creion si tii placa pe creion iese super fain la urma il poti da cu fixativ. sper ca ti-am fost de ajutor

| CarolineForbes a răspuns:

Raspunsul meu este intarziat, dar sper sa te ajute, fa-l cu placa pentru ca rezista daca faci in felul urmator : iti "rulezi" parul pe placa si te duci incet cu placa in jos, daca ti-a reusit il dai cu spuma sau cu fixativ, asa vreau eu sa mi-l fac maine, sau daca nu ma duc la cineva care stie sa faca parul asa si saa ma invete happy good luck!