| miiiraaa a întrebat:

am si eu o mica mare problemasad am par pe maini nu foarte mult da ma deranjeaza...am zis sa ma epilez cu crema si dupa sa dau cu balsam dupa epilare. dar totusi ma irit nu stiu dc sad alte metode sa nu ma mai irit asa rau? big grin

thx! funda!

4 răspunsuri:
| Daysukki a răspuns:

Eu ma epilez pe mana si creste destul de greu parul acolo de cand ma epilez, o metoda ar fi, cea pe care o folosesc si eu, cand intri in dus, dai pe apa calda, iti tii mana deasupra dusului, evident, si apoi te epilezi cu o lama din aia, eu fac asa si nu ma irit la fel si pe picioaretongue

| NickiMinaj a răspuns:

Ceara...

| haiZI a răspuns:

Spala zona care urmeaza sa o epilezi cu apa calda si sapun, foloseste spuma(nu gel) iar aparatul de barbierit sa nu fie folosit peste masura(lama uzata=iritatii), puff toata lumea are deci nu are rost sa-l epilezi.

| alyna24 a răspuns:

Ti-as recomanda sa nu te epilezi ca creste mult mai des si repede, lasa-l asa daca nu e mult.