| Marry87000 a întrebat:

am o problema! nu stiu cu ce sa ma epilez! in primul rand am 12 ani. in al doilea rand mama nu stie ca ma epilez pentru ca nu ma lasa. dar nu vreau sa se vorbesc de tema asta! deci,singurele metode de epilare la care pot apela sunt:big-ul si crema depilatoare! La picioare sibla maini folosesc crema dar la mustata, ce pot folosi ca saa nu devin o gorila? laughing Please! Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Nu te mai epila pe maini si pe picioare. La mustata poti folosi crema-in niciun caz lama daca esti fata. Daca ai doar cateva fire poti folosi penseta.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca dai cu bigul nu inseamna ca te epilezi.Te razi.Ai inteles gresit metoda. Ceara sau epilator.

| Mihaela1964 a răspuns:

Pentru mustata numai ceara, altceva nimic, ever! La cosmeticiana epilatul costa in jur de 10-12 lei, poti face asta si acasa dupa ce vezi cum se face la cosmetica; bine ar fi daca i-ai spune mamei ca trebuie neaparat sa epilezi mustata, te-ar ajuta si nu te-ai mai feri de ea.Numai bine.happy

| PreotCrestin a răspuns:

Foloseste tuburile Venus.

| PewDiePieWWE12334 a răspuns:

Foloseste lama frate. daca te referi la mustata...hmm...ceara e singura optiune daca vrei neaparat sa scapi de ea. dar la varsta asta e normal. poti merge la cosmetica sa ti-o albesti cum ar veni..adica sa nu se mai vada. mama ta nu are aparat de epilat? foloseste-l pe al ei cand nu e acasa pentru picioare pentru ca cu big-ul creste mai repede. si la maini nu e normal sa te epilezi! o sa-ti creasca mai mult si mai repede si mai aspru. sub brat foloseste big-ul

| Marry87000 explică:

Multumesc,tuturor! Dar ceara NU o pot folosi, pur si simplu! De ce? Pentru ca mama nu stie. Dar epilatorul il pot folosi si crema! Big-ul nu il folosesc, crema folosesc la picioare si la maini dar la maini nu ma prea epilez ca imi credte foarte greu, si la mustata, altceva innafara de ceara? happy

| Marry87000 explică:

Multumesc tuturor pentru. raspunsuri! Sunt foarte bune toate! happy O sa aleg prin random raspunsul castigator pentru ca altel nu pot laughing!

| Marry87000 explică:

I am spus mamei ca ma deranjeaza si a inteles si chiar ea m a dus la un salon unde m a facut pe picioare, maini, subrat si la mustata! N a fost rau! Chiar nu m a durut

| Crissta99 a răspuns:

Eu zic sa folosesti crema depilatoare. Este cea mai simpla metoda