| yulyanna a întrebat:

Buna
am si eu o mica problema
de ceva timp, imi tot ies cosuri pe piept, spate...in jurul umerilor, gat...
cum pot sa scap de aceste cosuri?
sa numai apara?

6 răspunsuri:
| Vali87 a răspuns:

Te sfatuiesc ca si ceilalti. Asa creme sunt multe dar nu stii care sunt potrivite pentru tine. Ia bilet de trimitere de la medicul de familie si nu trebuie sa platesti, poate doar sa ii duci dermatologului ceva aoklo ca sa te trateze calumea. SI nu mai folosi prd din auziteUn prd poate fi exceptional pentru un tip de piele si groaznic pentru alt tip de ten. Asa ca inca o data DU-TE LA DERMATOLOG.

| slipknot a răspuns:

Cosurile pot fi cauzate din cauza pubertatii, sau probabil unei probleme hormonale.Cel mai bine ar fi sa te duci la medicul dermatolog, el va sti sigur ce ai si ce iti trebuie.Bafta!

| alexandruursu a răspuns:

Ewww scarbos! Pleaca de urgenta la dermatolog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tamponeaza zilnic zonele afectate cu o bucata de vata inmuiata in spirt.Lucrul acesta va ajuta la prevenirea lor si disparitia celor prezente.

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Eu am avut o problema asemanatoare, am avut cosuri pe tot corpul aproape..pe gat, toata fata, pe piept etc
Am scapat de ele dupa ce am gasit un doctor foarte bun care mi-a dat un tratament anti-acnee eficent.
Medicul mi-a dat sa imi cumpar tratament anti-acnee e pe baza de creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai(Tea Tree) de la Thursday Plantation
Pe langa creme mi-a zis sa schimb sapunul normal cu un sapun pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai si sa ma spal pe corp.
Eu am mai cumparat si ulei 100% pur de arbore de ceai si am pus cateva picaturi in gelul de dus si in sampon.
La mine efectele au inceput sa apara in cateva zile, …la inceput cosurile si punctele negre au inceput sa se usuce si apoi treptat au disparut complet.
Daca inca ai probleme si nu ai reusit sa scapi te sfatuiesc sa le cauti.
Medicul dermatolog mi-a zis ca cremele anti-acnee cu 100% ulei pur de arbore de ceai sunt foarte puternice, si un mare avantaj este ca nu iti irita pielea asa cum fac restul produselor cosmetice si cremele de acnee din farmacie.

| ade_7843 a răspuns:

E o pudra care elimina cosurile, se gaseste la farmacie