| moniiq a întrebat:

As vrea sa devin reprezentant la o firma de cosmetice, si anume AVON. Dar inainte de asta as vrea sa stiu: 1. C-am cati bani primesc? 2.Care este suma minima (starnsa pe comenzi) pentru a da comanda? 3. Ce se intampla daca pe o perioada de timp (1-2 luni sau chiar mai mult) nu voi face comenzi?

P. S: daca mai e si alceva despre aceasta de care ar trebui sa stiu, sa nu ezitati sa-mi spunetilaughing

5 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Eu inscriu reprezentanti Oriflame

Avantaje:
-prezentarea catalogului Oriflame in cercul de cunostinte;
-adunarea de comenzi
-distribuirea produselor;
-plata contravalorii produselor (minus comisionul obtinut) in 18 zile de la data inregistrarii comenzii

Valoarea castigurilor pe care le veti avea sant in functie de valoarea comenzilor facute de dvs. Cu cat aveti comenzi mai mari cu atit si comisionul va fi mai mare si acesta va fi dupa cum urmeaza:
23% pentru comenzi intre 50-249 lei,
30% pentru comenzi intre 250-499 lei,
40% pentru comenzi de peste 500 lei,
pentru comenzi sub 50 lei nu exista reduceri,

- Cadouri pentru noi recruti in primele trei campanii
SI MULTE ALTE SURPRIZE!
- Descoperiti cadourile din programele de loialitate!

Daca esti interesata e-mailul meu e ln_anamaria@yahoo.com

| deniisa a răspuns:

Buna.
Daca esti din Oradea te pot inscrie eu.
In legatura cu intrebarile tale: 1. In functie de comanda castigi, ai discount la comanda ta de la 15 pana la 40%.
2. Comanda poate fi de orice suma doresti tu dar doar de la 120 de lei ai discount, iar la o comanda de sub 50 de lei platesti o taxa de ambalare de 7 lei.
3. Nu se intampla nimic daca nu pui comanda intr-o campanie (o campanie=3 saptamani) insa daca nu pui 3 campanii consecutiv comanda campania urmatoare, cand o sa doresti sa plasezi o comanda va trebuii sa suni la Bucuresti intai.
Ce pot sa iti mai spun sunt alte avantaje: livrarea acasa gratuit (sau la un oficiu postal) in 48 de ore, accesuri la cursuri online, propria ta pagina de reprezentant unde plasezi comenzi, pe langa discount o sa primesti si cadouri in fiecare campanie etc. Daca doresti mai multe detalii trimite-mi un mesaj. Pa pa

| JK_4579 a răspuns:

Hello!
Uite raspunsurile la intrebarile tale:
1. Primesti intre 15-40% discount din valoarea comenzii tale
2. 120 lei este suma minima pentru a primi discount, dar poti pune si comenzi mai mici
3. Daca nu pui comanda 3 campanii consecutiv, trebuie sa iei din nou legatura cu leader-ul tau
Daca mai ai alte intrebari da-mi add pe yonne.thebest

| paulaaaaa a răspuns:

Deci 1.primesti 4 milioane, asta in functie de cati bani ai dat comenzi 2.suma minima depinde de persoanele care iti dau comenzile 3. nu se intampla nimic, dar daca treci de perioada de un an, nu mai esti reprezentant.

| Daii27 a răspuns:

Eu am o prietena care este reprezentant si sa te lamuresc ar trebui sa stii urmatoarele : tu primesti bani in functie de comanda pe care o pui. suma minima este de 110 sau 115 lei, pentru o comanda de 115 lei tu ai comisionul de 10% si tot asa o sa iti creasca comisionul dupa cum se mareste si comanda. iar daca nu pui comanda timp de cateva luni nu se intampla nimic doar ca pot exista unele concursuri iar daca nu pui comenzi cateva luni nu o sa poti participa la ele.

P.S: si eu am vrut sa ma fac reprezentant dar nu mi se parea convenabil. adica daca imi comandam si eu ceva personal era mai bine pentru ca avand in vedere comisionul acela nu mai plateam asa de mult la pretul produsuli.

sper ca te.am lamurit big grin si daca mai ai alte intrebari nu ezita sa le pui :*