| LoveYou96 a întrebat:

As vrea sa imi fac parul cret exact la fel cum il are Inna aici : http://www.youtube.com/watch?v=OS3SJOAG7pM. Cum as putea sa mi-l fac stiind ca parul meu e drept? :*

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Simplu: iti trebuie o formatie si ceva voce.

| Yasemyn a răspuns:

Buna! Ea arata asa pentru ca are o gramada de stilisti in spate laughing, iar parul ei este facut cu ondulatorul!
Dar iti pot da niste trucuri simple care te-ar putea ajuta daca le urmezi pas cu pas happy

Noduri de păr
O metodă absolut senzaţională de ondulare este înodarea părului. Este o tehnică pe care o poţi pune în practică cu mainile goale: nu ai nevoie de elestice, agrafe, clame, bentiţe etc. Iţi trebuie doar ceva antrenament pană înveţi mişcarea.

Bentiţa
Ondularea cu ajutorul unei bentiţe este deja un truc clasic. Este foarte simplu de pus în practică şi ai nevoie doar de o bentiţă elastică. Umezeşte-ţi puţin părul, apoi răsuceşte fiecare şuviţă după bentiţă şi lasă-ţi părul aşa peste noapte.

Cozi răsucite
Imparte părul în două secţiuni şi răsuceşte fiecare coadă, apoi prinde-le în faţă. Imparte iar coada şi răsuceşte fiecare jumătate. Dormi cu părul astfel prins, iar dimineaţă vei avea bucle senzaţionale.

Şerveţele umede
Te-ai fi gandit vreodată că şerveţelele umede pot fi folosite pentru ondularea părului? Ei bine, sunt tot ce ai nevoie pentru a obţine bucle perfecte. Impătureşte cate un serveţel apoi înfăşoară o suviţă de păr pe el, iar la final leagă-l la capete. Pentru că şerveţelele sunt deja umede, nu mai este nevoie să-ţi umezeşti părul.

Sau gasesti pe youtube tot felul de tuoriale facute atat de romance cat si de alte fete happy

Bafta :*