| JessieXD a întrebat:

Bună.
As vrea sa imi fac parul roz spre coral...Sau chiar roz deschis.
ceva de genu: https://www.google.ro/......ps?/search

Cum as putea? Sau cu ce?
Inafara de mers la coafor.
Funda.

4 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Eu am fost aşa: http://3.bp.blogspot.com/......hair+1.png
deci nu-i mare diferenţă.
Trebuie întâi să decolorezi părul. Dacă nu ai firul gros şi sănătos rişti să ţi se ardă/rupă. Şi decolorezi până la blond spre alb, gen http://cdn.followpics.com/show/242842604879046317_hLVbOKYh_c.jpg
Apoi îţi cumperi o vopsea nuanţa Pastel Pink (vezi aici, de unde am luat eu http://www.gotica.ro/172-COSMETICE/185~COSMETICE-PAR/ ). De preferat amesteci White Toner cu Pastel pink să obţii o culoare medie, şi dacă vrei mai roz pui mai mult pastel, dacă vrei mai spre blond, white toner. Înţelegi tu. E vopsea semipermanentă, pe site scrie că ţine 2 luni. Pe părul natural ţine 2 luni, pe cel decolorat ţine cel puţin 3 luni, poate 4. Asta dacă nu te vopseşti tu între timp.
Eu am ţinut-o cam o săptămână şi am revenit la castaniu închis (nuanţa naturală) fiindcă e foarte greu de întreţinut.

| Azazea a răspuns:

Trebuie sa iti decolorezi parul pana iese alb sau aproape alb ca altfel nu iese roz deschis ci un roz ciudat inspre oranj, iar apoi iti cumperi de la farmacie tinctura de castellani(in jur de 3-4 lei) amesteci cu apa, nu toata ci mai putin pentru a nu fi un roz prea intens, apoi aplici pe par stai in jur de 10 minute cu ea si gata(ah si nu distruge parul, decat decolorantul atat)
imi facusem eu vara asta si iesise suuuuper:X:X roz deschis
ah si la inceput va fi un roz mai aprins putin si daca nu iti place il speli de vreo 2 ori cu sampon ca se mai duce.

| Katoky a răspuns:

Buna!
Poti folosi o vopsea de par permanenta (roz deschis) sau daca nu vrei permanent poti folosi un sampon care coloreaza parul si se duce dupa cateva spalari (il gasesti in magazine de cosmetice) sau poti folosi o peruca pe care o decolorezi si o poti face cum vrei tu happy
Te pup!

| lumy4u a răspuns:

In primul rand ca sa prinda o asa culoare pe par trebuie sa ai parul foarte foarte deschis la culoare, un blond extrem de deschis, altfel nu se va vedea niciodata asa.si pe urma te vopsesti cu un blond roze